Як вибрати гірськолижні штани.

Гірськолижний одяг важлива для любителя екстремального відпочинку не менше, ніж лижі і екіпірування. Це стосується в тому числі і такого на перший погляд другорядного елемента гардероба, як спортивні штани . До вибору гірськолижних штанів слід підійти з усією відповідальністю, оскільки вони повинні одночасно забезпечувати захист від холоду і свободу рухів, бути функціональними і зручними.
Інструкція
1
Загальні вимоги до гірськолижного костюма - це комфорт і функціональність. Слово «функціональність» в даному випадку має на увазі легкість, водонепроникність і гарантію того, що ваше тіло буде дихати, але ви не замерзнете.
2
Запам'ятайте: мінімальні необхідні коефіцієнти водостійкості і паропроникності - 5000 мм і 5000г/м2/24 год відповідно. Чим вище ці показники, тим краще, і тим дорожче будуть коштувати гірськолижні штани й інша гірськолижний одяг.
3
Перевірте, чи є у штанів мембрана і проклеєні шви. Якщо ні, не беріть їх - вони нікуди не годяться.
4
Вкрай бажано наявність у гірськолижних штанів вентиляції. Краще, якщо вона буде закриватися на блискавці, а не липучки. Останні рано чи пізно зносяться.
5
Брати штани з утеплювачем чи ні, і пододевать під тонкі штани термобілизна - вирішувати вам. На питання «що краще?» Тут дати однозначної відповіді не можна. Утеплювач може бути натуральним (гусячий пух) і синтетичним. Останній коштує набагато менше і невибагливий у догляді, на відміну від натурального. Якщо ви маєте намір придбати утеплені гірськолижні штани, зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена підкладка. Капрон - найгірший з можливих варіантів, віддайте перевагу м'якою і дихаючої тканини.
6
Для того щоб було зручно кататися, у гірськолижних штанів повинна бути висока талія за відсутності сильної фіксації на поясі. Ви будете багато присідати, іноді й падати, тому штани не повинні ніде тиснути. Ви можете придбати і зовсім високі штани на лямках, які на 100% вбережуть вас від попадання снігу під одяг, але врахуйте, що кататися в них менш зручно.
7
Важлива характеристика гірськолижних штанів, призначених для туристів і любителів - наявність кишень. Вибирайте штани з кишенями на блискавці: з таких нічого не випаде.
8
Вибирайте спортивний одяг яскравих кольорів. Це потрібно не тільки для краси, а й для того, щоб у разі чого рятувальники змогли швидше вас відшукати.
Після закінчення сезону гірськолижні черевики прибираються на тривале зберігання. Якщо ви все зробите правильно, вони довго прослужать вам вірою і правдою. В іншому випадку вже в наступному сезоні ви ризикуєте зіткнутися з неприємними наслідками недбалого ставлення: на черевиках з'являться дефекти, і вони почнуть натирати ноги. Як же їх зберігати?
Вам знадобиться
  • - чохол;
  • - підходяще місце для зберігання.
Інструкція
1
Приготуйте мильний розчин невеликій концентрації. Для цього достатньо «помив» протягом 30 секунд 2-3 літри теплої води 35-40оС, налитої в тазик. Замість мила можна з успіхом використовувати невелику кількість екологічно безпечного саморазлагающегося миючого засобу, наприклад, LOC фірми Amway та інші з подібними властивостями. Не використовуйте синтетичні миючі засоби, оскільки вони можуть зіпсувати черевики.
2
Вийміть внутрішні вкладиші з гірськолижних черевик. Акуратно виперіть їх вручну в приготованому розчині. Уникайте сильного впливу на них: не уявляйте, що не викручуйте, і т.д. Після прання ретельно прополощіть у проточній воді або в чистій воді, налитої в тазик, кілька разів її міняючи.
3
Висушіть внутрішні вкладиші при кімнатній температурі, уникаючи близького сусідства з опалювальними приладами. Тим більше ні в якому разі не надягайте їх на трубу. При сильному тепловій дії вони «забудуть» форму вашої ноги, і при наступному використанні вам гарантований дискомфорт.
4
Черевики протріть ганчіркою, змоченою в мильному розчині, зсередини і зовні. Потім повторіть процедуру ганчіркою, змоченою у чистій воді. Нарешті, протріть черевики сухою ганчіркою.
5
Уважно огляньте взуття на предмет з'явилися дефектів. Якщо такі виявляться, своєчасно зверніться в ремонтну майстерню.
6
Після того як внутрішні вкладиші висохнуть, вставте їх у черевики, не туго набийте газетою або спеціальним папером і застебніть. Помістіть в непрозорий тканий чохол і приберіть в місце зберігання. Бажано, щоб під час «літнього відпочинку» гірськолижні черевики не піддавалися сильним температурним впливів і були захищені від прямих сонячних променів.