Як зробити систему крапельного поливу. заправити спліт систему.

Крапельне зрошення є найбільш ефективною системою поливу . При використанні такого способу вода надходить безпосередньо в кореневу зону рослин. Це дозволяє помітно економити витрату води, а рослини отримують більше вологи.
Вам знадобиться
  • - пластмасова банка з широким горлом;
  • - шланги для зрошення;
  • - дерев'яні або металеві пробки або заглушки до шлангів;
  • - металева шайба і гайка;
  • - наконечник на шланг.
Інструкція
1
Візьміть пластмасову банку і у самого дна зробіть отвір, діаметром відповідне наконечнику шланга. На наконечник надіньте гумову прокладку і вставте його в підготовлений отвір. На зовнішню його частину щільно надіньте шланг, другий кінець якого закрийте пробкою.
2
Відміряйте приблизно три сантиметри від кінця шланга, зробіть невеликий розріз і вставте в нього водовипуск. З його допомогою ви зможете регулювати потік води.
3
Якщо ваша банку має вузьке горлечко, можете залишити її відкритою, накривши зверху сіткою. Якщо з широким, проробіть отвір в кришці - це необхідно для забезпечення доступу повітря.
4
Використовуйте резервуар більшої місткості, наприклад бочку на 100-200 літрів. Принцип збору системи схожий на перший. Доповніть систему кількома приєднаними шлангами. Розташуйте їх уздовж рядків з культурами.
5
В шлангах виконайте кілька отворів, враховуючи відстань приблизно в 40-50 см. Виключіть забруднення шлангів, піднявши їх над землею за допомогою кілочків і дроту. Щоб поліпшити подачу води до рослин, вставляйте водовипуски якомога ближче до кореневої системи культури.
6
Рядки рослин розміщуйте по обидва боки шланга. Слідкуйте за водовипусками - вони можуть засмітитися землею, особливо після сильних злив. Іноді виймайте їх з шлага продувайте або споласкивайте у воді.
Зверніть увагу
Така система корисна в посушливих районах, ділянках з поганим водопостачанням. Вона дозволяє економно витрачати воду, вносити збалансовану кількість елементів живлення. Особливого догляду і навичок для створення системи не потрібно.
Корисна порада
Вибирайте шланги діаметром 15 мм. Трубка, вставлена в резервуар повинна бути більше шлангів, наприклад 20 мм. Доповніть її спеціальними засувками або звичайними вентилями.