Як обладнати клітку для морської свинки. Як правильно устоновіть поїлку для морських свинок.

Рано чи пізно всі батьки стикаються з проблемою: дитина хоче домашню тварину. Кішка чи собака не завжди підходять. Причиною може стати нестача часу на догляд за вихованцем або недолік грошових коштів на спеціалізовані корми. Заведіть дому морську свинку. Це дуже ласкаве і приязне тварина, доглядати за ним ваша дитина зможе самостійно, і їжа потрібна найпростіша.
Вам знадобиться
  • - клітина з міцного легко миється;
  • - деревні стружки або тирса;
  • - стійка годівниця;
  • - притулок для відпочинку;
  • - поїлка;
  • - ясла для сіна з дроту.
Інструкція
1
Морська свинка набагато краще почувається в компанії. У суспільстві собі подібних морські свинки поводяться більш цікаво. Для однієї - двох свинок клітка повинна мати розміри не менше 90 х 40 х 38 см. Якщо тварин троє, довжину клітини варто збільшити на 15 см.
2
Не забувайте, що морська свинка - гризун. Матеріал, з якого буде виготовлена клітка, повинен бути стійкий до погриз. Краще всього, якщо стінки клітки зроблені з міцних металевих нікельованих прутів. Можна використовувати для виготовлення будиночка оргскло або інші синтетичні матеріали. У нього обов'язково повинні бути невисокі ніжки.
3
Дно клітки повинно бути з легко миється. Найкраще з міцного пластику. Дуже зручно, якщо в оселі гризунів буде подвійне перфороване дно. Це полегшить догляд за тваринами, а підстилка буде менше бруднитися.
4
Пол в клітці посипайте деревною стружкою або тирсою листяних порід дерева. Смола хвойних дерев шкідлива для свинок. Не кладіть у клітку рвані газети, вони містять друкарську фарбу, яка може отруїти тварина.
5
Обов'язково встановіть будиночок, в якому ваша свинка відпочиватиме. У нього не повинно бути дна, щоб вам було легше його чистити. Можна підвісити в клітці гамак, полку-лежанку або трубу. Вам буде цікавіше спостерігати за твариною.
6
В клітці для морських свинок можна влаштувати другий поверх. Головне, щоб перекриття не було виготовлено з сітчастого матеріалу. Свинка може оступитися і пошкодити лапи. Підйом наверх теж повинен бути зручним для вашого улюбленця: досить пологим і стійким. Морська свинка - це не декоративна щур, вона не любить дертися по решітках.
7
Чи не ставте в клітку колесо для бігу. Свинка може легко пошкодити хребет. Краще випускайте тварина раз в день погуляти по кімнаті. В цей час клітку можна провітрити і почистити.
8
Звичайну поїлку свинка легко переверне. На мокрій підстилці тварина легко може застудитися. Тому встановлюйте в клітці вертикальну поїлку у вигляді перевернутої пляшки з кульовим клапаном.
9
Годівниця теж повинна бути досить тяжкою. Кращий вибір - якісна кераміка. В деяких будиночках встановлені висувні годівниці, які можна легко чистити зовні.
10
Сіно для гризунів викладайте в спеціальні ясла, які кріпляться до прутів клітки. В цьому випадку трава не буде розтаскуватися по клітці і не постраждає від виділень тварин.
11
Встановлюйте клітку в теплом, добре освітленому місці, захищеному від протягів. Не ставте її близько до обігрівальних приладів, яскравим світильників або телевізору.