Як позбутися від опіку.

Вплив високої температури, деяких хімічних речовин, електричного струму або прямих сонячних променів здатне привести до опіку шкіри. Але щоб його позбутися необхідно вміти розпізнавати ступінь ураження. І тільки в легких випадках проводити лікування власними силами.
Вам знадобиться
  • - холодна вода;
  • - харчова сода;
  • - м'якоть сирої картоплі, моркви, капусти для примочок;
  • - відвар зеленого чаю, звіробою, ромашки, бузини і чайний гриб для примочок;
  • - відвар вівсянки і картопляний крохмаль для компресів;
  • - вітаміни А, В і С.
Інструкція
1
При сонячному опіку прийміть короткочасну, прохолодну ванну. Додайте в неї? склянки харчової соди. Це допоможе зняти місцеве підвищення температури і дещо полегшить загальний стан. Після ванни зробіть примочки з свежезаваренного зеленого чаю. Для швидкого відновлення шкіри приймайте вітаміни, особливо А, В і С, пийте більше рідини і корисних напоїв - соків, відварів трав, зеленого чаю. Їх антиоксидантні та вітамінізірующее властивості допоможуть вилікувати опік швидше.
2
При опіку киплячим маслом, водою або розпеченій сковородою занурте пошкоджену ділянку шкіри в холодну воду (не під струмінь води). Тримайте не менше 5-10 хвилин. Це охолодить шкіру і частково зніме больові відчуття. Подальше лікування опіку проводите самостійно тільки в тому випадку, якщо не відбулося порушення цілісності шкіри, а обсяг ураження становить не більше обсягу долоні.
3
Не використовуйте відразу після опіку маслянисті речовини: вазелін, рослинне масло або крем. Вони сповільнюють відновлення шкіри і збільшують ризик інфікування при її пошкодженні, особливо якщо воно було помічено не відразу.
4
Для зняття запалення при опіку використовуйте різні примочки і компреси. Кожні 2 години прикладайте до обпаленого місця м'якоть сирої картоплі, загорнуту в кілька шарів марлі. Для посилення лікувальної дії щоранку випивайте натщесерце півсклянки свіжовичавленого картопляного соку.
5
На наступний день чергуйте примочки з картоплі з м'якоттю моркви і капусти. В якості компресів можете використовувати прохолодний вівсяний кисіль, змішаний з картопляним крохмалем. Нанесіть суміш на кілька хвилин, і, не чекаючи повного висихання, змийте водою. Повторюйте кілька разів на день.
6
Для прискорення загоєння опікової поверхні і усунення болю робіть примочки з свежезаваренного зеленого чаю, а по можливості з соку свіжої рослини. В сухому і растертом в порошок вигляді прикладайте чай до хворого місця кілька разів на день. З трав для лікування опіку робіть компреси з відваром звіробою, ромашки або бузини.
7
При легкому опіку прикладайте на запалену ділянку шкіри тонкий шар з маси чайного гриба. У міру її висихання поміняйте примочку. Після декількох процедур почервоніння зникає, і в майбутньому опік пройде без сліду.
8
При великій площі опіку (більше долоні) з пошкодженням шкіри або збереженням сильного болю протягом 48 годин, а також опіком, викликаним хімічними речовинами або електрикою після надання першої допомоги обов'язково зверніться до лікаря. В таких випадках розпад тканин викликає підвищене утворення токсинів, і чим більше площа і глибина ураження, тим сильніше відбувається інтоксикація організму. Це стан здатний порушити роботу багатьох органів - нирок, мозку, серця, печінки або викликати загальне зараження крові.