Як оформити цуценятам родовід. Як зробити родовід цуценяті.

Родовід - важливий документ собаки, який не тільки підтверджує її походження, а й відкриває двері вітчизняних і міжнародних виставок. Без оформленої родоводу жодна собака не допускається в професійне племінне розведення.
Вам знадобиться
  • Правильно оформлена і заповнена щеняча метрика.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили оформити родовід для свого чотириногого друга, визначитеся з тим, які документи у вас є в наявності. У цуценя, народженого в розпліднику або у приватного заводчика, повинна бути щеняча картка (метрика), яка оформляється при його народженні. Бажано, щоб щеняча картка була встановленого РКФ зразка (Російської кінологічної федерацією). Зразок можна подивитися на офіційному сайті РКФ.
2
При покупці з'ясуйте у заводчика, відправлені чи документи на оформлення всього посліду в Російську кінологічної федерації. Чи пройшов послід актіровкі. Оформлення общепометних документів - процедура обов'язкова, в іншому випадку, жоден щеня не отримає родовід.
3
З заповненої щенячого карткою (себе вам необхідно вписати в поле «Власник»), зверніться до Російської кінологічної федерації. Так само ви можете зробити обмін метрики на родовід в одній з федерацій, що входять до складу РКФ (Російська федерація мисливського собаківництва, Російська організація любителів собаківництва, АНКОР, Російська федерація службового собаківництва), і взяти квитанцію на оплату членського внеску для оформлення родоводу.
4
Здайте щенячью метрику разом з оплаченою квитанцією в приймальню федерації. І в призначений час заберіть оформлену родовід. В середньому оформлення триває 14 робочих днів. У разі необхідності, попросіть призвести терміновий обмін, оплативши додатково цю послугу. Родовід ви отримаєте на руки через годину. Якщо ви знаходитесь не в Москві, вступите в своєму місті в кінологічний клуб, і оформляйте всі документи через нього.
5
Якщо ви плануєте використовувати собаку в племінній роботі, має сенс оформляти родовід по досягненні цуценям віку 6-8 місяців. Для собаки не що у розведенні, наявність родоводу не обов'язково. До 6-8 місяцях ви більш об'єктивно оціните породні якості підростаючого тварини, її екстер'єр, психіку, можливі недоліки.
Зверніть увагу
Для участі в міжнародних виставках і змаганнях після отримання родоводу, оформите додатково експортну.
Корисна порада
Намагайтеся купувати цуценя в перевірених розплідниках і у зарекомендували себе приватних заводчиків, а не близько метро або на пташиному ринку.
Складання генеалогічного дерева - дуже цікаве і захоплююче заняття. Зараз це стали задавати в школі, щоб дати можливість дитині стикнутися з історією своєї родини і свого роду.
Вам знадобиться
  • - канцтовари (папки, файли);
  • - інтернет;
  • - диктофон;
  • - зустрічі з родичами.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно навести порядок в сімейних документах. В них можна знайти масу корисної інформації для вашого майбутнього генеалогічного дерева. Не потрібно вклеювати документи в альбоми, можливо, їх буде потрібно перекладати. Краще откопіруйте документи, або відскануйте. На обороті фотографій простим олівцем підпишіть, хто зображений на ній, коли і де зроблено знімок. Цінні документи та рідкісні фотографії краще зберігати в окремих конвертах. Також можна використовувати прозорі файли, якщо до документів ви звертаєтеся часто. Дивіться на місця видачі документів, на дати, все може бути важливо і мати значення в подальших пошуках.
2
Потім потрібно підготувати опитувальник, щоб отримати максимальну кількість інформації. Наприклад, пунктами опитувальника можуть бути: число, місяць, рік і місце народження, прізвища, імена, по батькові родичів, стан бабусь і дідусів, місце проживання, освіту, де працювали і т.д.
3
Наступним кроком будуть розпитування ваших близьких родичів. Краще всього відразу записувати розказану ними інформацію, бо даних може бути багато, а згодом ви можете неточно згадати подробиці. Найкраще рішення - диктофон. Заодно у вас залишиться запис голосу родича на довгу пам'ять.
4
Після того як інформація про родичів отримана, можна приступати до побудови родоводу. Оформити родовід можна у вигляді древа. Висхідним стволом позначений людина, від якої воно будується, розгалуженням - його батьки, дрібними гілками дідусі та бабусі і т.д. Тобто повинно вийти так, що в підставі дерева той, чий родовід, а в кроні - прабатьки.
5
Можна зробити і родовід таблицю. У ній кожне покоління розташоване на одній горизонтальній рядку, особи розташовуються по старшинству зліва направо.