Як нумерувати сторінки в Open Office. нумерація сторінок документв в open.

Офісний пакет OpenOffice.org, подібно іншим програмним засобам аналогічного призначення, дозволяє автоматично нумерувати сторінки . Ця нумерація потім буде видно як при перегляді документа на екрані, так і при виведенні його на друк.
Інструкція
1
Наберіть і збережіть текст у пакеті OpenOffice.org або відкрийте в ньому готовий документ.
2
Залежно від того, де саме ви бажаєте розташувати номери сторінок (у верхній або нижній частині сторінки), виберіть у меню «Вид» пункт «Верхній колонтитул» або «Нижній колонтитул». У підменю виберіть пункт «Звичайний».
3
Колонтитули (верхні або нижні, залежно від вашого вибору) з'являться на всіх сторінках документа. Переведіть курсор в область колонтитула на будь-який з сторінок. Натисніть кнопку вирівнювання по лівому краю, посередині або по правому краю, залежно від того, з якого боку аркуша ви бажаєте розташувати номери сторінок.
4
Оберіть в меню послідовно пункти: «Вставка», «Поля», «Номер сторінки». На всіх сторінках документа з'являться їхні номери. Виділіть будь-який з них і виберіть для нього шрифт, його розмір, стиль (напівжирний, курсив, підкреслений), при бажанні застосуєте різні ефекти. Все, що ви зробите з номером будь-який з сторінок, автоматично відіб'ється і на інших.
5
У деяких документах прийнято не ставити номер сторінки на обкладинці. Сторінка, наступна за обкладинкою, все одно повинна мати номер 2. Щоб домогтися цього, переведіть курсор в поле колонтитула першої сторінки та виберіть пункти меню: «Формат», «Стилі», «Каталог». З'явиться вікно, в якому у верхньому спадаючому меню слід вибрати пункт «Стилі сторінки». У списку виберіть пункт «Перша сторінка» та натисніть кнопку «ОК». На першій сторінці документа колонтитул зникне, а на інших нумерація продовжиться, починаючи з 2.
6
Збережіть документ і при необхідності роздрукуйте його. Врахуйте, що якщо той же документ потім буде відкритий не в OpenOffice.org, а в іншому програмному пакеті (Google Docs, Microsoft Office, та ін.), Розподіл тексту по сторінках, їх кількість і нумерація можуть не збігатися. Імовірність цього значно зменшується при використанні новітніх версій OpenOffice.org.