Як організувати дитячу кімнату.

У дитячій кімнаті або «особистому куточку» дитини зароджується його смак, його розуміння про організацію життєвого простору. На це впливають предмети меблів, елементи декору, іграшки і кольорове оформлення приміщення. При виборі всієї обстановки дитячої кімнати не забувайте враховувати поради психологів і педіатрів.
Вам знадобиться
  • - меблі дитячої кімнати;
  • - оздоблювальні матеріали для ремонту;
  • - іграшки;
  • - спортивні снаряди.
Інструкція
1
Вибір меблів часто залежить від фінансового стану сім'ї, тому дитячу можна обставити якісними меблями «на виріст» або вибрати обстановку, відповідну віку дитини. У другому варіанті доведеться часто міняти всі предмети меблів, але це добре для правильного розвитку дітей.
2
Не тільки вибір меблів може викликати труднощі, але і оздоблення кімнати, її колірне рішення. Якщо дитина вже вийшов з дитячого віку і має власну думку, покажіть йому кілька картинок з фотографіями обстановки дитячої, яку ви реально зможете втілити в життя. Тільки попередьте, що кімната може дещо відрізнятися від картинки, щоб не викликати сильного розчарування у малюка.
3
Намалюйте план кімнати з урахуванням довжини стін і розмірів двері і вікна. Нанесіть всі дані на креслення. На меблевих сайтах часто дають і розміри предметів, щоб люди могли ретельно розрахувати розстановку ліжка, шаф, стола в кімнаті. Є й спеціальні програми, які допоможуть вам оптимально вибрати місце для кожного предмета меблів.
4
Не менш важливий і вибір оздоблювальних матеріалів для дитячої кімнати. Фахівці рекомендують покривати стеля вапняної штукатуркою. Вона може бути і кольорова, і з орнаментом, і з малюнком. Над ліжечком можна намалювати зірки і місяць, а решті стеля надати яскравого сонця.
5
Для стін виберіть паперові «дихаючі» шпалери чи сучасну фарбу, яка не мажеться і пропускає повітря. Не робіть тотального агресивного кольору при обробці стін. Віддайте перевагу радісним тонам, які не викликають занепокоєння. Лаймовий, абрикосовий, салатний колір практично ніколи не набридають.
6
Пол дитячої кімнати повинен бути теплим, не слизькою і легко піддаватися прибиранню. Це може бути ламінований паркет, який має антистатичні якостями. Килимове покриття краще вибирати має латексну або джутову основу, з натуральним ворсом, з протипожежною обробкою.
7
Організуйте кілька зон в кімнаті - спальну, робочу та ігрову. Письмовий стіл з книжковими полицями поставте поруч з вікном, щоб не пропускати природного освітлення. Ліжко розташуйте в темному затишному куточку. Всі іграшки в корзинах або скринях покладіть поруч з пухнастим килимком, так як діти люблять грати на підлозі.
8
Для забезпечення фізичного розвитку дитини купите кілька спортивних снарядів, які легко помістяться в дитячій. Це можуть бути скакалки, м'ячі, обручі, маленькі яскраві гантельки, боксерська груша та інші предмети, розвиваючі тіло малюка.
9
Не упускайте найменшої дрібниці при організації простору в дитячій кімнаті, адже від цього залежить здорова і щасливе життя вашої дитини.