Як визначити, працює двигун чи ні.

Двигун по праву можна назвати серцем автомобіля: від працездатності цього агрегату залежить життєдіяльність автотранспортного засобу в цілому. Саме тому автовласники час від часу перевіряють роботу двигуна.
Вам знадобиться
  • - двигун;
  • - свічки;
  • - масло;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Існує декілька способів перевірки працездатності автомобільного двигуна. Для початку перевірте кришку маслозаливної горловини (вона повинна бути чистою). Потім загляньте у внутрішню частину горловини (не допускається наявність забруднень: всі частини повинні бути чистими або жовтуватими).
2
Зверніть увагу на те, якщо масло стало чорного кольору або на кришці з'явилися відкладення: все це свідчить про те, що масло використовувалося протягом тривалого проміжку часу і потребує термінової заміни. У разі якщо таке масло не замінити, воно почне розпадатися на складові елементи, що загрожує виходом з ладу гидрокомпенсатора та інших деталей. Однак і дуже чисте масло - теж негативний показник.
3
Огляд двигуна проводите на естакаді: там більший шанс помітити всі несправності двигуна, якщо такі є, і вчасно їх ліквідувати.
4
Приділіть увагу свічок запалення. З метою профілактики зніміть вибірково кілька свічок і придивіться, якого вони кольору. Якщо на свічках є нагар або інші видимі пошкодження, замініть їх на нові.
5
Прислухайтеся до звуку під час роботи двигуна. Сторонні шуми неприпустимі!
6
Під час роботи двигуна зверніть увагу на колір диму з вихлопної труби. Чорний колір диму - ознака того, що карбюратор відрегульований неправильно. Сизий колір говорить про те, що в камеру згоряння потрапляє масло.
7
Якщо під час огляду виявлено звисаючий вниз шланг, це свідчить про те, що вентиляційна система не впоралася з вихлопними газами: вони вириваються в порожнину картера.
8
І ось, що ще важливо: якщо при мінусовій температурі після нічної стоянки автомобіль завівся з півоберту, значить, двигун у відмінній формі.
Зверніть увагу
Приділіть особливу увагу тому, щоб визначити точну причину, чому двигун не працює.
Корисна порада
Дизельні двигуни відрізняються від тих, що працюють на бензині й газі. Перш за все, масло в них темніє набагато швидше. Крім того, компресію дизельного двигуна варто вимірювати тільки при холодному «дизелі».