Як переробити грубку ЗАЗ на ГАЗ.

Принцип дії автомобільної грубки: за допомогою помпи по системі опалення ганяється тосол, гарячий антифриз потрапляє в радіатор грубки, а крізь нього вентилятор проганяє нагріте повітря в салон. Іноді автовласники-умільці примудряються обігрівач з одного автомобіля встановити на машину іншої марки, наприклад, з ЗАЗ на ГАЗ.
Вам знадобиться
  • - пічка;
  • - провід;
  • - таймер;
  • - резистори;
  • - світлодіоди;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Щоб переробити грубку ЗАЗ на автомобіль ГАЗ, уважно вивчіть особливості опалювачів цих автомобілів.
2
Конструктивно грубка ЗАЗ являє собою дві концентричні камери циліндричної форми: внутрішня (тут згорає енергоносій) і зовнішня камера (у ній рухається нагріте повітря, яке надходить в салон, причому, в двох напрямках - на лобове скло і в передню частину салону). В обігрівач ЗАЗ передбачається наявність поворотною заслінки. Цей регулятор дозволяє перемикати режими подачі теплого повітря: «режим з салону» забезпечує рівномірне прогрівання салону, «режим з вулиці» сприяє оптимальному прогріванню повітря, запобігаючи його перегрівання.
3
Встановлені на автомобілі ГАЗ грубки відрізняються задовільною роботою, хоча є й недоліки, наприклад, такі опалювачі занадто голосно працюють, а також не забезпечують обдув лівого скла з боку водія, через що воно сильно пітніє і його доводиться витирати . Наявність таких недоліків у грубок ГАЗ спонукає автовласників самостійно допрацьовувати ці опалювачі.
4
Отже, знаючи особливості опалювачів автомобілів ЗАЗ і ГАЗ, саме час приступити до практичної частини - модернізації грубки. Для початку поміняйте перетин дроту в ланцюзі свічки (фактичне значення цього показника 1-1.5 кв.мм, рекомендований - 3 кв.мм).
5
Для полегшення управління обігрівачем ЗАЗ встановіть таймер, який би включав подачу бензину через певний час після включення грубки. Відрегулюйте теплопродуктивність обігрівача. Зробити це можна шляхом установки електромагнітного клапана, що регулює подачу бензину.
6
Установлюваний регулюючий елемент представлятиме собою змінний резистор R4, який поміщають на щитку приладів. Сигналізує про злагоджену роботу механізму світлодіод встановіть в будь-якому доступному місці, але бажано там, де він вас не відволікатиме постійним миготінням.
7
Виконайте монтаж вдосконаленої грубки ЗАЗ в ГАЗ.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки підключаючи грубку!
Корисна порада
Перш ніж встановити обігрівач ЗАЗ в ГАЗ, переконайтеся в тому, що діаметр трубок системи опалення у цих двох автомобілів відповідає, а, отже, вам не знадобляться додаткові перехідники.