Як лікувати очі, якщо вони червоніють.

Кровоносні судини, які знаходяться на поверхні очних яблук, дуже чутливі. Тому так часто очі червоніють. Це може статися через довгої роботи за комп'ютером, алергії, подразнення димом сигарет, зараження коньюктивитом. Залежно від причини почервоніння боротися з ним доведеться по-різному.
Вам знадобиться
  • - очні мазі або краплі;
  • - контрастні компреси.
Інструкція
1
Якщо ваші очі червоніють постійно, є сенс звернутися до фахівців. Адже такий симптом може свідчити не тільки про наявність коньюктивита, а й вказувати на цукровий діабет, підвищений тиск та інші небезпечні недуги. Тоді спочатку доведеться усувати першопричину. Так що для початку йдіть до окуліста. Можливо, доведеться пройти і комплексне обстеження для уточнення діагнозу.
2
Якщо з'ясувалося, що очі червоніють через надмірне напруження або роздратування, візьміть за правило через кожну годину роботи давати їм 10-хвилинний відпочинок. Подивіться на білий аркуш паперу, сильно примружтеся, а потім повільно розслабляйте м'язи. Часто-часто поморгайте, щоб зволожити очне яблуко, подивіться вгору-вниз і вправо-вліво.
3
На ніч робіть контрастні компреси на очі. Наберіть в дві миски воду: в одну гарячу, в іншу дуже холодну. Змочіть ватяний тампон спочатку в гарячій воді і прикладіть до почервонілим очам. Потім те ж саме виконайте з холодною і так повторіть кілька разів.
4
З медикаментозних засобів добре знімають почервоніння краплі «баларпан». Вони розроблені інститутом «Мікрохірургія ока». Містять біополімери, поглинають ультрафіолетові промені, нормалізують водно-сольовий обмін в рогівці, заповнюють нестачу рідини, знімають втому. Також при тривалій роботі за комп'ютером можна застосовувати краплі «Визин». Хороший протизапальний ефект надає «Наклоф».
5
У випадку, якщо лікар діагностував коньюктивит чи іншу інфекцію, треба чітко слідувати його розпорядженням. Зазвичай для лікування фахівці призначають «Флоксал». Ці краплі за складом схожі на слізну рідину. Але їх не можна застосовувати вагітним і тим, хто носить лінзи. Також добре діють «Колбіоцін» (краплі або мазь з антибіотиками) і «Сульфацил-натрій».