Як написати висновки та пропозиції.

Робота педагогів регулярно перевіряється вищестоящими інстанціями, і робиться це для оцінки їх кваліфікації та рівня викладання, при цьому перевірці підлягає також позакласна робота з дітьми. За підсумками складається довідка, в якій обов'язково повинні бути відображені як позитивні сторони діяльності кожного вчителя, так і виявлені недоліки, упущення. Наприкінці робляться висновки і пропозиції.
Інструкція
1
Перш за все, висновки та пропозиції мають спиратися на конкретну інформацію. Тому спочатку вкажіть, з якою метою, і в які терміни вироблялася перевірка роботи гуртків та секцій.
2
Потім перерахуйте всі гуртки та секції, прізвища, імена та по батькові їх керівників, а також зробіть висновок про те, чи відповідає зміст занять затвердженим планам. Після чого позначте, які позитивні сторони та недоліки були виявлені при перевірці.
3
В кінці перейдіть безпосередньо до висновків і пропозицій. Вони повинні бути максимально конкретними. Наприклад, якщо з'ясувалося, що школярі слабо беруть участь в муніципальних, районних змаганнях, олімпіадах, треба вказати на це вчителям, провідним відповідні гуртки та секції, і запропонувати їм внести корективи в свою роботу.
4
Якщо в ході перевірки було виявлено, що не виконані намічені навчальні плани занять, що діти неохоче беруть участь в позакласній роботі, це теж треба відзначити і дати педагогам необхідні рекомендації.
5
Відповідно, в тих випадках, коли діти, які займаються в гуртках та секціях, домагалися хороших результатів на муніципальних, районних змаганнях, олімпіадах, отримували призи та почесні грамоти, у висновках повинні бути відзначені заслуги педагогів - керівників гуртків та секцій.
6
Перевіряючим особам не слід обмежуватися у своїх висновках лише перерахуванням достоїнств і недоліків. Адже користі від таких висновків небагато. Необхідно також дати пропозиції, як саме можна поліпшити діяльність того чи іншого гуртка, секції, допомогти конкретній педагогу. Наприклад, діти не брали участі в районних змаганнях. При формальному підході - мінус педагогу. Але що якщо це сталося через те, що в сільській школі не було свого транспорту? Не завадить відбити цей факт, і рекомендувати керівнику школи звернутися за допомогою до органів муніципальної влади.