Як побудувати в лазні піч. скласти піч в баню.

Російська лазня ... Російська грубка ... Такі теплі слова, що зігрівають душу. Що ж може бути краще гарної банної парилки? Ось тільки часто у початківців будівельників дачного життя з'являється питання: що краще - купити піч або побудувати її самостійно? Звичайно, краще побудувати самим.
Інструкція
1
Для початку потрібно продумати, де поставити піч , яких розмірів вона буде і з яких матеріалів її можна зробити. Складаємо план: парна, мийна і передбанник. Найкраще піч розміщувати вздовж стіни лазні, але можна і в кутку. Враховуйте протипожежні вимоги (приблизно 1: 3), за якими між піч ю та стелею повинна бути певна відстань.
2
При будівництві печі необхідно враховувати і кількість корисної площі. Банна піч не повинна займати більше 0,15 м2 корисної площі.
3
Далі потрібно зробити кладку. Краще з натурального каменю. Стандартна піч для лазні являє собою піч , зварену з листа заліза. Внизу топка, в середині знаходиться кам'янка, вгорі бак для води. Викладають топку і кам'янку з цегли (цегла кладеться на ребро). При укладанні потрібно залишати щілини для проходу газів - за допомогою відрізків профільного заліза, викладеного на стінки топки. І, звичайно ж, увінчати всю конструкцію повинна димова труба.
4
В ідеалі труба повинна виступати не менше ніж на 0,5 м над поверхнею даху. Розмір її поперечного перерізу приблизно дорівнює цеглі. А там, де труба проходить через стелю, її необхідно "розширені", щоб запобігти попаданню атмосферних опадів, а також від загоряння.
5
При будівництві грубки не забуваємо і про безпеку. Щоб не сталася пожежа, потрібно встановити на прилеглих до грубки стінах негорючі екрани. Фундамент для печі повинен бути вогнестійким, а димова труба ізольована. В ідеалі біля грубки варто зробити дерев'яну огорожу, щоб кожен раз, парячись, не обпалює про неї. Якщо дотримуватися всі ці нескладні правила, то кожен похід в баню стане приємним відпочинком після утомливих робочих буднів.
Баня - це не тільки задоволення для душі і тіла, але і цілитель багатьох хвороб. Вона робить позитивний вплив на організм людини. Однак для того, щоб вона могла зміцнити здоров'я і доставити задоволення, потрібно правильно звести піч.
Інструкція
1
Піч, яка зводиться в сімейній лазні, повинна займати не дуже багато місця. До того ж вона повинна швидко нагріватися і бути економічною відносно витрати палива. Вона повинна забезпечити нагрів такої кількості води, яка необхідна для комфортного миття всіх членів сім'ї. Піч можна назвати вдалою, якщо вона має досить високу теплопродуктивністю. Вона повинна швидко нагрівати камені до температури в 350 ° С і більше.
2
Рекомендується розміщувати піч біля стіни біля вхідних дверей. Справа в тому, що її в цьому випадку можна буде досить легко обслуговувати. Дрова не потрібно буде проносити через усе приміщення, до того ж, вона буде досить освітлена. Розташуйте піч у лазні таким чином, щоб дверцята її могла відкриватися з боку тамбура, а не з боку парного відділення. Якщо є можливість, то розташуйте дверцята печі нижче.
3
Піч може мати відкриту і закриту камеру. Тип залежить від того, як лазнею користуватимуться. Приміром, для сімейної лазні, в якій будуть митися кілька людей, добре підходить піч з відкритою кам'янкою. Справа в тому, що відкрита кам'янка може швидко нагріватися. Камені в ній необхідно укладати над топливником. Піч закритою кам'янкою може утримувати тепло ще довгий час після банної процедури.
4
Якщо ви вирішили скласти в бані велику піч, то найкраще зробіть для неї окремий фундамент. Використовуйте для цієї мети добре обпалений цегла, бутовий камінь і бетон. Під фундаментом печі зробіть невеликий котлован. Дно його необхідно зробити рівним. Після цього туди засипте щебінь, камінь і шматки цегли. Після цього можна займатися кладкою. Обов'язково дотримуйтеся перев'язку швів. Врахуйте, поверхня фундаменту повинна бути горизонтальна. Зробіть на фундаменті гідроізоляцію. Для цієї мети використовуйте толь, пергамін чи інший матеріал.
5
Піч-кам'янку ви можете зробити товстостінну. Товщина стінок в зоні топливника повинна бути в цеглу. Також можна зробити тонкостенную піч. Товщина стінок в цьому випадку буде в півцеглини. Решта ж стінки можна робити в чверть цегли. Також часто роблять тонкостінні печі, які мають металеві стінки.