Як зняти стару шпаклівку.

Шпаклівка являє собою порошковий або пастоподібний матеріал, який отримують шляхом змішування в'яжучих речовин, крейди, гіпсу та оліфи в певних пропорціях. Стіни шпатлюют з метою вирівнювання їх поверхні і утеплення приміщення. Але з часом настає пора ремонту і в цьому випадку не обійтися без зняття старого шару шпаклівки.
Вам знадобиться
 • - крохмаль;
 • - шпатель;
 • - зубило;
 • - грубозерниста шкурка;
 • - валик;
 • - молоток;
 • - старі газети або поліетилен;
 • - електричний шлифовальщик.
Інструкція
1
Зняття шпаклівки - справа брудна і запорошене, тому вимагає особливої підготовки. Першим ділом винесіть меблі в іншу кімнату, підлоги застеліть декількома шарами старих газет або поліетиленом, вікна та двері закрийте плівкою. Одягніть відповідний одяг. Приготуйте всі необхідні матеріали, надіньте захисні окуляри, маску або респіратор і рукавички.
2
Незважаючи на те, що шпаклівка є надзвичайно стійким матеріалом, вона схильна певним типам ушкоджень. Відокремити старий шар можна за допомогою шпателя, скребка або іншого підручного інструменту. Міцність штукатурки повністю залежить від того, наскільки міцно зчеплена суміш зі стіною.
3
Якщо вам не вдається зчистити штукатурку, приготуйте крохмальний розчин. Для цього розмішайте картопляний крохмаль в теплій воді (з розрахунку дві столові ложки крохмалю на літр води) до отримання однорідної маси. Змочіть валик в приготованому розчині і пройдіться по периметру оброблюваної стіни два-три рази, залиште на тридцять хвилин.
4
Візьміть гострий і широкий шпатель, приступите до очищення старого шару оздоблювального матеріалу зі стіни, рухаючись впевненими рухами зверху вниз. Якщо шар становить кілька міліметрів, роботи буде небагато і ви швидко впораєтеся з поставленим завданням.
5
Якщо ж шар шпаклівки вельми старий і становить більше сантиметра, в цьому випадку не обійтися без відбійного інструменту. Візьміть зубило, прикладіть до стіни і нахиліть під кутом 45 градусів. За допомогою молотка, ударами середньої сили почніть сколювати стару шпаклівку . Почніть роботу в тих місцях, де матеріал тримається найгірше, поступово збільшуйте площа поверхні, що очищається.
6
Використовуйте для вирівнювання поверхні наждак або грубозернисту шкурку. Оброблення швів робите з допомогою зубила або спеціального шпателя трикутної форми. При наявності електричного шлифовальщика ви значно полегшите собі роботу, але пилу та шуму буде багато. Залишилося змити пил зі стін, висушити поверхню і приступити до оздоблювальних робіт.
Вирішивши зробити своїми руками ремонт у квартирі, будьте готові до того, що вам доведеться позбавлятися від старої фарби, побілки і шпаклівки на стінах і стелі. Процедура звільнення поверхонь від старої шпаклівки найбільш складна, особливо, якщо вона покладена якісно і надійно. Однак, якщо ви вирішили надати приміщенню оновлений вигляд, доведеться засукати рукава.
Вам знадобиться
 • - старі газети;
 • - драбина;
 • - шпатель;
 • - молоток;
 • - наждачний папір;
 • - пульверизатор;
 • - ганчірки;
 • - вода .
Інструкція
1
Огляньте поверхню стелі або стін, які потрібно звільнити від старої шпаклівки. З'ясуйте, наносилася вона давно або порівняно недавно. Постарайтеся визначити, чи є кілька шарів захисного покриття або тільки одне. Від цього залежатиме набір необхідних інструментів і тривалість робіт.
2
Підготуйте робоче місце. Оскільки видалення шпаклівки - процес досить брудний, застеліть підлогу старими газетами або рулонами непотрібних шпалер. Подбайте про спецодяг (фартусі або халаті). Руки захистіть нитяними рукавичками. Знадобляться також окуляри для захисту очей від попадання в них частинок пилу.
3
Приготуйте розчин для обробки поверхні. Всипте у відро з теплою водою картопляний крохмаль (одну-дві столові ложки на літр води). Ретельно розмішайте склад. Отриманий розчин залийте в пульверизатор. Якщо ж вам належить видаляти кілька шарів шпаклівки, розчином змочуйте ганчірки або широку кисть.
4
За допомогою пульверизатора або мокрої ганчірки змочіть поверхню зі старою шпаклівкою. Змочуйте шпаклівку до тих пір, поки вона не стане досить рихлим і податливою. Після обробки поверхні розчином почекайте приблизно 15-20 хвилин, щоб рідина проникла в пори.
5
Тепер за допомогою жорсткого металевого шпателя почніть знімати шпаклівку з поверхні стіни або стелі. Послідовно обробіть всю поверхню. Для зручності роботи умовно розбийте оброблювану площу на квадрати; після обробки одного з них переходьте до наступного. Для зняття шарів шпаклівки з високих і важкодоступних місць використовуйте драбину.
6
Після видалення шарів шпаклівки обробіть додатково шви між плитами і перекриттями. Для цього вам, ймовірно, знадобиться стамеска (або зубило) і молоток. Найбільш потужні шари шпаклівки відокремте ударами молотка по зубилу.
7
Видаливши основні шари шпаклівки, обробіть поверхні наждачним папером, знявши залишки матеріалу. Потім остаточно промийте стіни і стеля ганчіркою з теплою водою.