Як позбутися від накипу в прасці.

На жаль, вода з-під крана не ідеальна. Досить часто вона жорстка і в ній міститься велика кількість солей магнію і кальцію. При використанні такої води в прасці з функцією відпарювання, під дією високої температури на нагрівальних елементах намертво «прилипає» нерозчинний осад. Отвори для виходу пари забиваються, а на одязі, вигладженою таким праскою, з'являються непривабливі розлучення.
Вам знадобиться
  • - оцет;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Намагайтеся чистити праска якнайчастіше, не допускаючи великих нашарувань накипу. Щоб знизити її поява, по можливості, воду фільтруйте. Менше накипу дає кип'ячена вода, а можна використовувати дистильовану. Але в цьому випадку краще її змішати зі звичайною в пропорції 2: 1. Справа в тому, що чистий дистильована вода гірше утворює пар.
2
Щоб прибрати вже з'явилася накип, ви розберіть праска і промийте його. Але якщо не впевнені у своїх технічних здібностях, то це вам допоможуть зробити в майстерні по ремонту побутової техніки.
3
У домашніх умовах накип в прасці знімається, насамперед, спеціальними засобами, призначеними для цієї мети, які можна купити в магазинах.
4
Для тих моделей прасок, в яких передбачена функція самоочищення, підходить такий спосіб видалення накипу. Налийте в резервуар воду, і виставте на прасці максимальну температуру. Зачекайте моменту, коли праска автоматично відключиться два рази. Після другого відключення натисніть на кнопку самоочищення, тримаючи праску над раковиною або тазиком. З отворів для пара будуть інтенсивно виходити і пар, і частинки накипу. Притримайте кнопку доти, поки вода з резервуару повністю не виллється.
5
Наведений вище спосіб допомагає тільки в тому випадку, якщо ви проводите чищення приладу регулярно. Але якщо накип приварилася до праски товстим шаром, кип'ятіння чистої води результатів не дасть. Можете спробувати альтернативний спосіб очищення.
6
Візьміть велику жаропрочную ємність, в яку може поміститися підошва праски. На дно ємності укладіть пару дерев'яних паличок, щоб поставлений на них праска не стикався з поверхнею посудини. Закип'ятіть воду, додайте в неї оцет або лимонну кислоту, і налийте в ємність стільки, щоб вона закривала на півтора-два сантиметри підошву праски, але не більше. Простежте за тим, щоб у воді не виявилися гумові або електричні частини праски.
7
Залиште прилад в воді хвилин на 10 до розчинення накипу. На жаль, вода в ємності швидко остигає і, швидше за все, повного розчинення осаду не буде. Тому для посилення ефекту можете поставити ємність з праскою на слабкий вогонь і трохи прокип'ятити. Після цієї процедури скористайтеся кнопкою і очистіть резервуар від накипу.
8
Якщо у вашому прасці функції самоочищення немає, можете скористатися для «видавлювання» накипу кількома паровими ударами (ця функція є практично у всіх прасках).
Зверніть увагу
В отпариватель праски деякі радять додавати воду з оцтової або лимонної кислотою, але оскільки цими речовинами можна пошкодити гумові деталі, користуватися цим способом можна тільки у виняткових випадках.