Як надрукувати номери сторінок.

Коли документ містить більше однієї сторінки , можна заплутатися, якщо кожна з них не пронумерована. Щоб номера сторінок виходили на друк, необхідно вставити їх в редакторі. Для цього варто скористатися інструментами програми.
Інструкція
1
Для роботи з текстом часто використовується додаток Microsoft Office Word, для оформлення таблиць, графіків і діаграм - Excel. Вставка номерів сторінок розглянута на прикладі цих програм.
2
Для автоматичної розстановки номерів сторінок в документі Word необхідно працювати з колонтитулами - порожнім простором, розташованим на полях документа. Головна перевага їх використання полягає в тому, що при редагуванні тексту в робочій області дані, розміщені в колонтитулах, залишаться незмінними.
3
Відкрийте документ і перейдіть на вкладку «Вставка». У розділі «Колонтитули» натисніть на кнопку-мініатюру «Номер сторінки». У випадаючому меню і пунктах підміню виберіть спосіб розміщення номерів на сторінці. Після цього ви автоматично переміститеся в режим редагування колонтитулів. Щоб вийти з нього, двічі клікніть в робочій області документа лівою кнопкою миші.
4
Щоб вибрати формат номерів сторінок (нумерація римськими, арабськими цифрами або літерами алфавіту) або ж вказати, з якої сторінки повинна бути почата нумерація, виберіть у спадному меню «Номер сторінки» пункт «Формат номерів сторінок». У додатково вікні, введіть всі необхідні зміни.
5
Щоб пронумерувати сторінки в документі Excel, також перейдіть на вкладку «Вставка». Знайдіть розділ «Текст» і натисніть на кнопку «Колонтитули», щоб отримати доступ до контекстного меню. У розділі «Елементи колонтитулів» натисніть на кнопку «Номер сторінки». Чи не присвоюйте ніяких значень в полі «& [Сторінка]», просто вийдіть з режиму редагування колонтитулів. У міру розміщення даних на сторінках документа нумерація буде проставлятися автоматично.
6
Номери сторінок, розміщені в колонтитулах, вийдуть на друк в тому ж вигляді, в якому вони були вставлені в документ. Якщо ви хочете додати нумерацію в уже роздрукований документ, можете скористатися цим же способом. Створіть електронний документ з порожніми сторінками (без тексту), але при цьому призначте їм автоматичну нумерацію. Помістіть листи в принтер таким чином, щоб вже наявний текст розташовувався нагорі, і роздрукуйте порожній документ з номерами сторінок.
Нумерація сторінок документа, що друкується в додатку Microsoft Word, що є частиною пакета Microsoft Office, може бути виконана стандартними засобами самого додатка.
Вам знадобиться
  • Microsoft Word.
Інструкція
1
Викличте головне меню операційної системи Microsoft Windows натисканням кнопки «Пуск» і перейдіть в пункт «Усі програми» для виконання операції нумерації сторінок обраного документа.
2
Запустіть додаток Microsoft Word і відкрийте необхідний документ.
3
Розкрийте меню «Вставка» верхній панелі інструментів вікна програми і вкажіть пункт «Номери сторінок».
4
Оберіть опцію «Вгорі сторінки» у рядку «Положення» для розташування номера сторінки у верхній частині документа або вкажіть «Внизу сторінки» для розташування номера сторінки в нижній частині документа в діалоговому вікні.
5
Оберіть опцію «По лівому краю» у рядку «Вирівнювання» для визначення параметрів вирівнювання номерів сторінок обраного документа або вкажіть інший бажаний критерій: - по правому краю; - по центру; - всередині сторінки; - зовні сторінки.
6
Застосуйте прапорець на полі «Номер першої сторінки» для виконання додавання номера на першу сторінку документа або зніміть його для здійснення нумерації сторінок з другої сторінки документа і вкажіть бажані додаткові параметри.
7
Розкрийте меню «Вид» верхній панелі інструментів вікна програми і вкажіть пункт «Колонтитули» для здійснення альтернативної операції нумерації сторінок обраного документа.
8
Виконайте натискання кнопки «Верхній/нижній колонтитул» верхній панелі інструментів колонтитулів для розташування номерів сторінок в нижній частині документа і підтвердіть виконання операції натисканням кнопки «Номер сторінки».
9
Виділіть підлягають зміні формату розділи документа (при необхідності) і розкрийте меню «Вставка» верхній панелі інструментів вікна програми Microsoft Word.
10
Вкажіть пункт "Номери сторінок» і виконайте натиснення кнопки «Формат» в діалоговому вікні.
11
Вкажіть бажаний формат нумерації обраних розділів документа в рядку «Формат номера» і підтвердіть свій вибір натисканням кнопки OK.
12
Розкрийте меню «Файл» верхній панелі інструментів вікна програми і вкажіть команду «Друк».