Як визначити вік і стать черепахи. виховання тієї тер'єра.

Існують легенди, що черепаха мало не саме довгоживуче в неволі тварина. Насправді, це не так. Якщо вам цікаво, скільки років вашій черепашке, придивіться до неї получше . Хоча для непосвячених одна черепаха схожа на іншу, як дві краплі води, і підлогу, і вік може визначити навіть неспеціаліст.
Вам знадобиться
  • - черепаха;
  • -
Інструкція
1
Щоб визначити вік черепахи , порахуйте кільця по краю панцира. У молодого тварини, якій не виповнилося двох років, кожні півроку на панцирі утворюється два - три кільця. Потім одне кільце з'являється щороку.
2
З віком ріст черепахи сповільнюється. Поки зростання йде інтенсивно, ділянки карапакса між щитками світлі, дуже яскраві. З віком панцир черепахи темніє. Панцир половозрелой черепахи стає витягнутим, у молодих черепашок панцир - круглий. Європейська сухопутна черепаха досягає статевої зрілості до 3-5 років, середньоазіатська пізніше: самці до 5-6 років, самки до 10-14.
3
Можна спробувати визначити вік черепахи за розміром панцира. Так сухопутна середньоазіатська черепаха в1 рік має розмір панцира, рівний 5 см, в 2 роки - 6 см, в 3 роки - 8 см, в 4 роки - 9-10 см, в 5 років - 11-12 см, в 6 років - близько 14 см.
4
Розміри красноухих черепах відрізняються. Самки в 1 рік мають довжину панцира близько 6 см. В 2 роки - 9 см, в 3 роки - 14 см, в 4 роки - 16 см, в 5 років - 18 см, в 6 років близько 20 см Самці, як правило, на 2-4 см менше.
5
Максимальний термін життя красноухих водних черепах у неволі 35-50 років. При цьому вони можуть досягти розміру в 28-30 см. Сухопутні черепахи живуть до 30 років.
6
Визначити стать у черепахи можна тільки при віці 6-8 років. Найкраще робити це в порівнянні з іншими черепахами.
7
У самців нижня частина панцира, пластрон, ближче до хвоста кілька увігнутий. Це необхідно, щоб самцям було легше перебувати зверху під час спарювання. Нижній кінець пластрона у самок закруглений, а у самців має форму літери V.
8
У самців сухопутних черепах більш довгі кігті і стегнові шпори. Клоака у самок знаходиться ближче по хвосту, до того ж у самок, як правило, отвір в пластроні ширше, ніж у самців.
9
Зверніть увагу на поведінку вашої черепахи. Самці більш активні, навіть агресивні. Нападають на інших черепах, намагаються видертися зверху або перевернути. Якщо ваша черепаха часто здійснює характерні похитування головою вгору-вниз, то у вас, швидше за все, самець.
Зверніть увагу
У домашніх умовах найчастіше зустрічається середньоазіатська сухопутна черепаха, трохи рідше - грецька. З водних черепах найбільш поширена - червоновуха черепаха.