Як нарізати лижню.

Лижна прогулянка може доставити величезне задоволення і дорослим, і дітям. Однак спеціальні лижі, дозволяють кататися без лижні, є далеко не у всіх. Ними найчастіше користуються мисливці. У всіх інших випадках потрібна лижня. Найкраще прорізати її за допомогою снігохода та спеціального різака, але можна скористатися і більш доступним способом.
Вам знадобиться
  • - снігохід;
  • - різак;
  • - ратрак;
  • - дитячі санки без спинки;
  • - пара старих лиж .
Інструкція
1
Багато що залежить від довжини траси, її розташування та того, для якого лижного ходу вона призначена. Якщо ви хочете зробити класичну лижню для дітей на території дитячого садка, школи або дачної ділянки - прокатайте її. До дитячих санок прив'яжіть пару старих лиж так, щоб сани під час руху виявилися полозами вгору. Поставте на саморобний «снігохід» який-небудь вантаж, начебто бочки з водою, великого каменя і т. П. Вага повинна бути близько 25 кг.
2
провіз санки пару раз по всій трасі. Після цього пройдіть по ній кілька кіл на лижах. Дві більш дрібні колії під палиці утворюються самі собою, але можна їх теж прокатати. Одна лижа при цьому йде по вже сформувалася лижні, друга - поряд. Точно таку ж колію зробіть з іншого боку. При не дуже глибокому снігу двох-трьох кіл буде достатньо.
3
Довгу лижню для класичного ходу краще прокладати втрьох. Ущільните сніг так само, як і в попередньому випадку. Встаньте один за одним на деякій відстані. Перший лижник повинен розставити ноги на ширину, відповідну відстані між коліями самої лижні. Другий ставить ліву ногу в праву колію, а праву - поруч з лижень на цілину. Таким чином він буде одночасно накочувати лижню і прокладати доріжку для палиць. Третій учасник прокладає другу доріжку. Пройдіть таким чином кілька кіл.
4
Старовинний спосіб підготовки лижні доступний всім, але вимагає деякого часу. Тому використовуйте ратрак, якщо є хоч найменша можливість. Це досить важка гусенична машина, що дозволяє вирівняти навіть досить великі замети. Ратрак і утрамбує сніг, і проріже лижню за одне коло. Це найшвидший спосіб, до того ж лижня виходить дуже гарна. Однак сніговий бульдозер не всім доступний, тому доводиться застосовувати інші методи.
5
Найбільш популярний спосіб прокладки лижні снегоходом. Для цього існують спеціальні пристосування. Лижню для класичного ходу прорізають за допомогою різака, а для ковзанярського потрібна борона. Підготуйте різак, встановивши потрібний режим. Конструкція цього пристосування дозволяє як прорізати, так і продавлювати лижню. Якщо сніг глибокий і щільний або навіть вже утворився наст, використовуйте перший варіант. М'який пухкий сніг краще продавлювати.
6
Пройдіть на снігоході з причепленим до нього пристроєм по трасі. У вас вийде лижня не гірше тієї, яку прорізає ратрак, але сам по собі метод вимагає менших витрат.
У певних ситуаціях може виникнути необхідність у тому, щоб відрізати від файлу avi певний фрагмент або розділити його на кілька частин. На допомогу в цьому випадку приходять програми для редагування відео.
Інструкція
1
Оберіть одну з програм-відеоредакторів. Як приклад можуть виступати такі популярні програми як VirtualDub, 4Media Video Cutter і т.п. Альтернативою їм можуть служити більш потужні пакети додатків, призначені для професійної роботи з відео.
2
Запустіть обраний відеоредактор. Перетягніть потрібний файл avi у вікно програми, або виберіть пункт «Відкрити» і в діалоговому вікні виберіть необхідний відеофайл і двічі клацніть по ньому. Відповідна відеодоріжці з'явиться на монтажному столі програми.
3
Встановіть курсор миші на початку фрагменту, який необхідно видалити, і натисніть на кнопку «Розрізати». Після цього встановіть курсор в кінці видаляється фрагмента і знову натисніть відповідну кнопку. Виділіть вийшла частина відеодоріжки і натисніть клавішу delete або кнопку «Видалити». З'єднайте частини, що залишилися разом. Подібним чином відрізайте від відео всі непотрібні фрагменти.
4
Також позбутися непотрібних частин відео можна за допомогою їх виділення. Клацніть лівою кнопкою миші по початку видаляється фрагмента відео і, не відпускаючи кнопку, підведіть курсор до кінця фрагменту. У деяких програмах для цієї мети використовується спеціальний інструмент, який називається «Ножиці» (Cutter). При необхідності регулюйте при виділенні масштаб відображення за допомогою коліщатка. Відпустіть кнопку миші для остаточного виділення фрагмента і натисніть клавішу delete для його видалення.
5
Збережіть зміни, проведені з відеофайлом. Для цього виберіть меню «Файл» -> «Зберегти як» (в деяких програмах «Прорахувати як» або «Експорт»). Задайте ім'я для майбутнього файлу, за допомогою діалогового вікна вкажіть його місце розташування і натисніть кнопку підтвердження. Дочекайтеся закінчення процесу збереження відеофайлу.