Як оживити картридж.

Картриджі для струменевих і лазерних принтерів іноді виходять з ладу. Найпростіше віднести картридж в ремонтну майстерню, проте спочатку можна спробувати усунути несправність самостійно.
Інструкція
1
Основний несправністю картриджів для струменевих принтерів є засихання друкуючої головки. Це відбувається в тому випадку, якщо принтером якийсь час не користуються. При цьому, якщо ви нічого не друкували один-два тижні, шанси відновити його роботу досить високі, але якщо час простою складає декілька місяців, зробити це буде проблематично.
2
Постеліть на стіл газету. Налийте спирт або горілку в кришку від банки і опустіть в неї картридж друкуючої головкою вниз на кілька годин. Після цього візьміть шприц, вставте його в отвір картриджа і спробуйте продути сильними рухами поршня.
3
Якщо попередній спосіб не допоміг, спробуйте інший. Поставте чайник на вогонь. Коли вода закипить, підставте засохлу головку картриджа під струмінь пари і потримайте близько 5 секунд. Слідкуйте за тим, щоб не обпектися. Протріть головку серветкою, потім знову повторіть процедуру. Виконайте цю дію три-чотири рази, після чого продміть картридж шприцом. Будьте обережні - перетримавши картридж в струмені пари, ви можете його зіпсувати.
4
Для відновлення сильно засохлого картриджа послідовно промийте його в декількох розчинах. Склад першого, кислотного: 10% есенції оцтової кислоти, 10% спирту, 80% дистильованої води. Другого, нейтрального: 10% гліцерину, 10% спирту, 80% дистильованої води. Третього, лужного: 10% аміаку, 10% спирту, 10% гліцерину, 70% дистильованої води. Тримайте друкувальну головку в кожному розчині не менш доби, потім продміть її шприцом. При роботі з кислотним і лужним розчинами дотримуйтеся обережності, не допускайте їх попадання в очі.
5
Основні несправності картриджів для лазерних принтерів проявляються в появі на надрукуваному аркуші смуг або плям. Дані проблеми характерні для старих картриджів, зазвичай з ладу виходять світлочутливий барабан і ракель. Барабан може зіпсуватися, якщо під час заправки картриджа його надовго залишали на світлі або стосувалися руками світлочутливого шару.
6
Можна спробувати відновити фотобарабан, обережно протерши його безворсовой серветкою. Ніякі рідини, крім ізопропілового спирту, для протирання застосовувати не рекомендується. Якщо спирту немає, протирайте сухою серветкою. Якщо на надрукуваному тексті видно горизонтальні білі смуги, що з'явилися від попадання світла на фотобарабан, витримайте його кілька годин на темряві.
7
При заміні світлочутливого барабана відразу замініть і ракель. Спочатку акуратно витягніть пассатижами крепящие барабан втулки, посуньте захисну шторку, розсуньте половинки картриджа і за шестерінку витягніть його.
8
Щоб замінити ракель, розділіть половинки картриджа, витягнувши утримують їх штифти. Іноді для вилучення штифтів доводиться підрізати пластмасу навколо них, щоб оголити їх кінчики. Витягнувши штифти, розділіть половинки картриджа.
9
Ракель кріпиться гвинтами і являє собою металеву пластину з м'якою прозорою гумкою. Відкрутіть гвинти, зніміть ракель і замініть його новим. Зберіть картридж в зворотному порядку, не забувши витрусити сміття з призначеного для нього відсіку. Новий фотобарабан витягайте з світлонепроникною упаковки аж до моменту установки. Беріть його тільки за шестерню, не торкаючись світлочутливого шару.
10
Відразу заправте картридж, для цього на половинці з ручкою зніміть торцеву заглушку, зазвичай вона кріпиться одним гвинтом. Під нею ви знайдете заправну горловину, закриту пластмасовою пробкою. Відкрийте її і засипте тонер. Не заповнюйте бункер картриджа повністю, це може привести до поломки.
При боргом просте чи запізнілою заправці картридж струменевого принтера НР швидко засихає. Якщо у вас немає можливості купити новий картридж або доручити процес його відновлення фахівцям, спробуйте самостійно продовжити його друкує ресурс.
Інструкція
1
Покладіть картридж в целофановий пакет дюзами вниз і залиште його лежати в такому положенні на 2 тижні. Перед використанням прикладіть до сопел серветку і сильно струсіть картридж. Якщо серветка забарвиться, значить, картридж послужить вам ще якийсь час. Потримайте картридж над парою протягом 5 секунд. Повторюйте процедуру з невеликими перервами 10 разів.
2
Помістіть засохлі сопла на 2-3 секунди під гарячу воду, а потім продміть або промийте їх. Підберіть для шприца підходить за розміром насадку, покладіть на сопла серветку і продміть картридж. По можливості використовуйте дистильовану воду, оскільки в недостатньо очищеній воді з-під крана міститься безліч дрібних частинок, які можуть остаточно забити сопла картриджа.
3
Розмочіть картридж HP в кислотному складі, приготованому з 80% дистильованої води, 10% спирту і 10% есенції оцтової кислоти. Рясно полив серветку цим складом, поставте на неї картридж соплами вниз. Якщо картридж порожній усередині, помістіть його в розчин цілком і залийте його всередину. Через 3 дня продміть сопла картриджа шприцом з гумовим провідником.
4
Приготуйте нейтральний розчин з 80% дистильованої води, 10% спирту і 10% гліцерину. Скористайтеся ним, якщо кислотний склад не допоміг відмочити картридж. Сама крайня міра - використання лужного розчину, що складається з 70% дистильованої води, 10% гліцерину, 10% спирту і 10% аміаку
5
Купіть промивну рідину, очищувальну друкують головки і картриджі від залишків чорнила. Нагрійте її до 80 градусів і залийте в розібраний картридж. Помістіть його на добу в ту ж рідину, тільки холодну.
Корисна порада
Після того, як у картриджі закінчилися чорнило, його необхідно заправити новими якнайскоріше. Затягнувши це дія на добу, ви, швидше за все, будете змушені прочищати засохлі дюзи.