Як відновити перейменований файл.

Багато файли , зазвичай користувальницькі, можуть перейменовуватимуться без яких би то не було проблем. Але іноді виникає ситуація, коли перейменування файлу призводить до порушень в роботі програм або операційної системи. В цьому випадку слід відновити первісне ім'я файлу.
Інструкція
1
Проблеми при перейменуванні зазвичай виникають у двох випадках: коли оригінальне ім'я файлу необхідно будь-якій програмі або ОС і при порушенні його розширення. Останнє трапляється в тому випадку, якщо на комп'ютері відключений показ розширень.
2
Щоб включити показ розширень, відкрийте будь-який диск або папку, виберіть в меню «Сервис» - «Властивості папки» - «Вид». Зніміть пташку з рядка «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Натисніть «ОК». Тепер ви бачите всі розширення файлів.
3
Згадайте, яке розширення було у перейменованого файлу і відновите його. Для здійсненних файлів це, найчастіше, розширення * .exe, для документів - * .doc або * .txt. Фотографії зазвичай мають розширення *.jpg", музичні файли - * .mp3. Якщо проблема була пов'язана саме з некоректно зміненим розширенням, файл знову почне запускатися. Надалі, перейменовуючи файли, залишайте розширення недоторканим.
4
Якщо зміна імені файлу привело до того, що якась програма перестала запускатися, зверніть увагу на виведене повідомлення - в ньому звичайно вказано ім'я файлу, який програма не може знайти. Знаючи, який файл був змінений, ви без зусиль зможете привести його у вихідний вид.
5
Важливі системні файли зазвичай не вдається перейменувати або змінити, операційна система перешкоджає цьому. Але їх можна змінити, завантажившись з іншого ОС або за допомогою Live CD. Якщо внесені зміни негативно позначилися на роботі комп'ютера - наприклад, він взагалі відмовляється завантажуватися, слід тим же способом повернути початкові файли. Перед зміною важливих файлів не забувайте робити їх копії.
6
Якщо ви змогли перейменувати або видалити якісь важливі системні файли і ОС відмовляється нормально працювати, а вихідні версії файлів не збереглися, спробуйте відновити файли з інсталяційного диска. Для цього запустіть установку Windows, дочекайтеся появи повідомлення: «Якщо одна з перерахованих нижче копій Windows XP пошкоджена, то програма установки може зробити спробу її відновлення».
7
Натисніть R, почнеться процес відновлення вихідних файлів. Ваші дані цей процес не торкнеться. Після закінчення відновлення перезавантажте комп'ютер, працездатність ОС буде відновлена.