Як завести дев'ятку в мороз.

Зима - це саме нелюбиме пору року для багатьох автомобілістів. Багато в чому через те, що кожного ранку потрібно витрачати час на те, щоб запустити двигун свого «залізного коня». Власники автомобілів ВАЗ - 2109 не виняток, адже часом завести вітчизняний автомобіль набагато складніше, ніж імпортний.
Інструкція
1
Першим ділом обов'язково перевірте, що всі електроспоживаючими прилади у вашому автомобілі вимкнені. Це стосується магнітоли, обігріву заднього скла, фар, вентилятора грубки, кондиціонера і т.д.
2
Тепер трохи прогрійте холодний акумулятор, включивши дальнє світло фар секунд на 20-30. Трохи проверніть ключ у замку запалювання так, щоб у салоні включилася електроподачею, але двигун не запускався. Ця процедура допоможе відновити працездатність акумуляторної батареї після тривалої стоянки на вулиці.
3
Натисніть педаль зчеплення, включіть нейтральну передачу, спробуйте завести двигун. Якщо він не заведеться з першої спроби, то краще не «мучити» його. Дайте стартеру і акумулятору трохи перепочити. А потім, приблизно через 30 секунд, повторіть спробу запуску двигуна. Пам'ятайте, що тиснути на педаль газу не потрібно, так як система вприскування палива, сама забезпечить його подачу в циліндри. Рекомендується робити не більше 7 спроб з інтервалом в 30 секунд.
4
Спробуйте підзарядити розряджений акумулятор за допомогою дротів від іншого автомобіля. Це допоможе забезпечити напругу на свічках, що в свою чергу вплине на іскроутворення, а стартер буде обертатися інтенсивніше. При запуску двигуна таким способом також необхідно робити невеликі перерви між спробами. В іншому випадку може статися перевантаження свічок запалювання.
5
Якщо все вищеперелічене не допомагає завести автомобіль, то залишається тільки одне - буксирування. Прив'яжіть трос до іншої машини і обов'язково домовтеся про те, як ви просігналізіруете про те, що двигун завівся. Під час буксирування стежте за тим, щоб ваш автомобіль не заносило, і дотримуйтеся дистанції. Як тільки двигун заведеться, постарайтеся не дати йому стихнути, натискаючи на педаль газу. У цей же момент вичавіть педаль зчеплення і поставте нейтральну передачу. Після цього посігнальте водієві буксируючої машини і загальмуєте. Зачекайте, поки двигун прогріється. Можете трохи допомогти йому, збільшуючи обороти натисканням на педаль газу. Пам'ятайте, що до цього способу можна звертатися тільки в крайньому випадку, так як це загрожує серйозною поломкою двигуна.