Як зняти стару побілку зі стелі.

Перш ніж приступити до обробки стелі , постарайтеся видалити стару побілку. Зробити це досить просто, але дуже клопітно. Спробуйте зняти білила, використовуючи підручні інструменти.
Вам знадобиться
  • Вода, харчова сода, пральний порошок, клейонка, газети, поролоновий валик, металевий шпатель, клейстер.
Інструкція
1
Винесіть з приміщення всі меблі. Якщо це неможливо зробити з тих чи інших причин, накрийте її клейонкою. Покладіть на підлогу газети. У цьому випадку все сміття, яке осиплеться зі стелі, залишиться на розстеленому папері. Потім надіньте гумові рукавички. Зніміть зі стелі всі освітлювальні прилади, а також відключіть електрику.
2
Налийте у відро або таз теплу воду. Також можете використовувати спеціальний мильний розчин. На 10 літрів теплої води візьміть 5 столових ложок харчової соди і 3 столові ложки прального порошку або рідкого мила. Потім розмішайте до повного розчинення препаратів.
3
Оберіть драбину, на якій вам буде зручно працювати. Бажано, щоб вона була з поличкою. Тоді ви зможете поставити на неї відро з водою, що істотно полегшить процес. В цілях безпеки намагайтеся не приступати до очищення стелі самостійно.
4
Змочіть поролоновий валик на довгій рукоятці в рідині і проведіть по стелі. Для важкодоступних ділянок скористайтеся пензлем. Якщо шар побілки досить товстий, обробляйте поступово. Так краще буде видно результат роботи. Намагайтеся міняти воду якомога частіше.
5
Якщо побілку не змивати довгі роки, скористайтеся металевих шпателем. Попередньо розм'якшите білила, щоб вони легше піддавалися видаленню. Розпорошите воду на стелю і зачекайте кілька хвилин. Потім ще раз повторіть процедуру. Тільки після цього соскребіте побілку шпателем. Якщо після обробки залишилися невеликі ділянки білил, змийте їх вологим поролоновим валиком.
6
Видаліть стару побілку за допомогою клейстеру. Нанесіть засіб на всю площу стелі і залиште на деякий час. Коли клейстер підсохне, соскребіте білила металевим шпателем. Даний спосіб допоможе уникнути великої кількості бруду і пилу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PXi8QbPR6_0
На сьогоднішній день вапняна побілка все рідше використовується при внутрішньої обробки приміщень. Перед початком ремонту стелі необхідно повністю видалити стару побілку. Процес зняття вапна зі стелі зовсім не складний, але дуже трудомісткий і супроводжується великою кількістю бруду. Як же правильно змити вапно зі стелі?
Вам знадобиться
  • - газети або поліетилен;
  • - лоток;
  • - шпатель;
  • - пульверизатор;
  • - губка;
  • - клей;
  • - захисні окуляри;
  • - будівельні козли.
Інструкція
1
По можливості, винесіть все зайве з приміщення. Ретельно застеліть підлогу, підвіконня і залишилася меблі старими газетами або поліетиленом. Прикрийте дверні блоки та віконні прорізи - бризки від вапна дуже погано відмиваються. Одягніть робочий одяг, пов'яжіть хустку або використовуйте бейсболку. Працюйте в захисних окулярах і рукавичках. Обесточьте електропроводку у відремонтованому приміщенні.
2
Встановіть будівельні козли. Якщо їх немає, можна використовувати драбину або звичайний стіл.
3
Намочіть невеликий сегмент стелі, розбризкуючи гарячу воду з пульверизатора. Не рекомендується змочувати відразу всю поверхню стелі - швидше за все, поки ви будете очищати одну ділянку, рідина висохне і вам доведеться проробляти ту саму роботу двічі. Дайте воді вбратися протягом як мінімум 15 хвилин.
4
Очистіть намоклу вапняну побілку. Для цього візьміть в одну руку лоток, а в іншу - жорсткий шпатель. Знімаючи шпателем шари побілки, підставляйте таз під падаючу вапно. Зчищати покриття необхідно дуже ретельно, до самої основи. Якщо після первинної обробки на стелі все ще залишаються неочищені ділянки - повторно намочіть їх, використовуючи вологу губку. Акуратно, сегмент за сегментом, обробіть всю поверхню стелі.
5
Кілька разів промийте стелю за допомогою губки великих розмірів.
6
Після закінчення робіт акуратно зберіть і викиньте брудні газети.
7
Існує і ще один, менш трудомісткий спосіб зняття вапняної побілки. Візьміть старі газети і ретельно намажте їх клеєм. Наклейте листи на стелю, залишаючи один кут непріклеенние. Дайте клею просохнути. Потягнувши за кут, видаліть газети зі стелі разом з приклеїли до них білити вапном. Кілька разів промийте стеля водою, використовуючи таз і губку.