Як пояснити дитині, що таке інтернет.

Діти вкрай допитливі за своєю природою. Часто питання дитини здатні поставити в безвихідь навіть вельми освіченого дорослої людини. Щоб уникнути подібної ситуації, продумайте відповіді на найбільш складні питання ще до того, як ваш малюк їх задасть.
Вам знадобиться
  • Наочний посібник.
Інструкція
1
Інтернет давно став невід'ємною частиною життя сучасної людини. Все частіше від оточуючих можна почути: «Не знаю, подивлюся в інтернеті» або «Відправ мені по інтернету». Тому ваш малюк рано чи пізно запитає, що ж означає це загадкове слово.
2
Дане питання є не найлегшим для пояснення. За один раз повністю розкрити дитині всі можливості і функції інтернету неможливо, тому краще розділити його на декілька етапів. В першу чергу розкажіть малюку про те, як влаштований інтернет, для прикладу приводите тільки функцію пошуку інформації (систему он-лайн ігор, покупок та ін. Поки зачіпати не варто). На допомогу вам прийдуть наочні посібники. Адже навіть найскладнішу інформацію діти набагато легше сприймають, спираючись на зображення.
3
Схематично зобразіть на плакаті комп'ютери, схожі на ваш домашній ПК. Розташуйте їх по кутах. Використовуйте яскраві кольори. Вони, на відміну від темних, привертають погляд дитини.
4
Далі в центрі намалюйте ще кілька комп'ютерів більшого розміру і іншого кольору.
5
Тепер приступайте до самого поясненню. Скажіть дитині, що коли вам, наприклад, потрібно дізнатися яка завтра буде погода, який фільм завтра йде у вашому улюбленому кінотеатрі, то ви користуєтеся інтернетом. Вкажіть на один з крайніх комп'ютерів на плакаті, позначивши його як ваш. Можете поруч з ним зобразити чоловічка.
6
Коли ви задаєте пошуковій системі яке вас цікавить, то він надходить на сервер. Сервер - це комп'ютер, що має більшу потужність, обсяг пам'яті і швидкість роботи, ніж ваш домашній. Проведіть на плакаті стрілочку від вашого комп'ютера до великого комп'ютера в центрі. Зверніть увагу на те, що сервер не один, а їх дуже багато. Проведіть стрілки до інших комп'ютерів, розташованим в центрі.
7
Дитина обов'язково запитає вас, як саме комп'ютер зв'язується з сервером. Підведіть його до вашого ПК і покажіть мережевий провід, пояснивши, що з'єднання відбувається за допомогою цього кабелю. Не варто відразу розповідати малюкові про бездротовому з'єднанні Wi-Fi. Залиште цю інформацію на наступний раз, інакше дитина заплутається в достатку нової інформації.
8
Скажіть малюкові, що інші люди (приведіть в приклад ваших численних знайомих - у дітей не так добре розвинене абстрактне мислення, тому краще конкретизувати) теж задають питання серверам. З'єднайте стрілками інші «домашні» комп'ютери із зображеннями серверів.
9
На вашому плакаті з'явиться багато ліній, запитайте у дитини, на що це схоже. Швидше за все, він відповість або «мережа», або «павутина». Скажіть йому, що він абсолютно правий, і інтернет часто називають глобальною мережею або всесвітньою павутиною.