Як змусити дитину забиратися.

З того моменту, як ваш малюк навчиться самостійно діставати іграшки з коробки, потрібно починати привчати складати їх назад. Не всіх дітей можна змусити це робити, краще придумати гарну мотивацію для формування звички до порядку.
Інструкція
1
Перш ніж вимагати від малюка порядку в кімнаті, подивіться навколо - чи завжди у вашому будинку все розкладено по місцях. Якщо в квартирі або будинку постійний безлад, марно вимагати від дитини те, що не робите самі. Особистий приклад - найдієвіший спосіб переконання.
2
Якщо вдома порядок підтримується, а в дитячій кімнаті все завалено іграшками, придумайте рольову гру для швидкого прибирання. Тема залежить від вашої фантазії. Наприклад - ваша дитина дикий лев, який полює на іграшки і тягне їх у своє лігво (коробку). З гучним гарчанням за лічені хвилини малюк наведе в кімнаті порядок. Не забудьте його похвалити.
3
Якщо у вас не одна дитина, двоє чи троє, обьявить конкурс - хто швидше збере іграшки і наведе порядок. Переміг відійти приз. Для полегшення процесу збирання заведіть місця зберігання для кожного виду іграшок. Книги мають бути на полиці, м'які іграшки - в мішку або коробці, і т. Д. Діти повинні чітко знати - куди і що прибрати.
4
З часом іграшок в будинку стає багато, і з деякими з них дитина перестає грати. Звідти коробку, в яку складіть їх на пару місяців. Якщо вони не були затребувані протягом цього терміну, віддайте їх в дитячий будинок або віднесіть в садок.
5
Купуйте своїй дитині яскраві ганчірочки для протирання пилу, маленьку щітку або шварбру. Вони будуть відчувати себе дорослими і відповідальними за стан своєї території. Привчайте під час загального прибирання в будинку наводити порядок у своїй кімнаті. З часом дитина буде допомагати вам у ваших повсякденних домашніх справах.