Як позбутися від сверблячки під час вагітності.

Під час вагітності в організмі жінки змінюється гормональний фон. Внаслідок цього відбувається ослаблення імунітету і зміна вагінальної флори. Підвищення рівня естрогенів впливає на багато органів, в т.ч. на жовчовивідні шляхи. В результаті цих змін може виникнути свербіж на шкірі і в статевих органах.
Інструкція
1
Причиною шкірного свербежу вважається холестаз вагітних. Підвищення рівня жовчних кислот і амінострансфераз веде до подразнення рецепторів шкіри. Як правило, при цьому спостерігаються невеликі відхилення в результатах функціональних проб печінки. У ряді випадків свербіж супроводжується жовтяницею. Для зменшення застою жовчі перебудуйте свій раціон харчування, приймайте їжу дрібно і малими порціями, 5-6 разів на день. Виключіть смажені і гострі продукти.
2
Для боротьби з холестазом приймайте жовчогінні препарати, дозволені під час вагітності. Зверніться в лікаря, він порекомендує найбільш ефективні та безпечні засоби. Почніть приймати активоване вугілля, він адсорбує жовчні кислоти.
3
Декілька разів на день приймайте душ, вода змиває залишки жовчних кислот, які виділяються на поверхню шкіри. Після душа не витирайтеся, спочатку змастіть шкіру нейтральним молочком або дитячим маслом. Добре зволожена шкіра - це профілактика розтяжок, ще однією з причин появи свербіння шкіри при вагітності.
4
Сверблячка може з'явитися в результаті алергічних реакцій на продукти харчування. Під час вагітності у багатьох жінок міняються смакові пристрасті. В результаті вживання яких небудь екзотичних продуктів, не характерних для звичного раціону, може виникнути алергія. У цьому випадку виключіть їх з раціону і зверніться до лікаря, він призначить антигістамінні препарати, безпечні для дитини.
5
Нерідко під час вагітності виникає свербіж у піхві. Зміна рівня гормонів способст перебудові вагінальної мікрофлори, результатом стає розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів. Найчастіша патологія - кандидоз, який супроводжується свербінням, печіння і виділеннями творожистого характеру. Здайте мазок з піхви, залежно від причин (кандидоз, бактеріальний вагіноз і т.д) лікар призначить лікування. Включіть в раціон кисломолочні продукти - кефір, кисле молоко, нарине. У них міститися корисні бактерії, які допоможуть відновити мікрофлору піхви.