Як навчити п'ятирічної дитини читати.

При надходженні в школу від дітей вимагають не тільки знати алфавіт, а й вміти читати. Якщо ваша дитина до 5 років не володіє початковими навичками читання, потрібно почати навчання, інакше ви ризикуєте не встигнути підготувати його до школи. Можна водити його в дошкільний центр розвитку, а можна навчити читанню самостійно.
Інструкція
1
Для початку навчання купите дитині правильний буквар. Він повинен бути заснований на методиці навчання читання по складах. Дитина одразу вчитися читати склади, а не букви. Коли ви проходите алфавіт, вчіть не букви, а звуки. Наочно покажіть, що голосні звуки тягнуться і їх можна проспівати.
2
Не намагайтеся займатися з дитиною, коли він засмучений або хворий. Процес навчання читання повинен приносити задоволення, організуйте його у формі гри, діти найкраще сприймають такий метод. Придбайте посібника - розмальовки з буквами, магнітний алфавіт, і т. Д. Дитина краще запам'ятовує букви, якщо грати з ним в гру «На яку букву починається слово». Після того, як дитина каже букву, він знаходить її на картинці.
3
Далі починайте читати по складах. Складіть склади з літери А, використовуючи її поєднання з приголосними і голосними буквами. Потім вивчите склади із зворотним читанням букв (па -ап, ма -ам і т.д). Коли дитина засвоїть декілька складів, складайте з них прості слова, додаючи поступово в них ще по одному стилю: ка-на-ва, ку-ку-ру-за, і т. Д.
4
На наступному етапі навчання складайте слова з складів з різними поєднаннями голосних і приголосних: ка-р-та, шап-ка, ре-п-ка. Для зміцнення нових знань розповідайте на ніч казку, де персонажі - ваші нові вивчені слова.
5
Коли дитина вивчить склади з буквою А, приступайте до вивчення наступних голосних букв. Не чекайте, коли він засвоїть все приголосні, їх багато. Складайте склади з нових голосних і нових приголосних. Коли всі голосні будуть «відлітати від зубів» - складайте прості пропозиції, типу «Са-ша пла-чет».
6
В останню чергу учите ті букви, що не вимовляються - м'який і твердий знак, а також «Й». Вони добре засвоюються при читанні слів, які однаково закінчуються на ці букви - «соль-квасоля», або стоять в середині слова - «майка-лійка».
7
Пограйте з дитиною в школу. Як правило, діти в таких іграх воліють роль учителя. Пишіть слова з помилками, нехай дитина навчиться їх розпізнавати і виправляти. Придбайте книгу для 5-річних з позначкою «читаємо по складах» і займайтеся по ній разом. Якщо у дитини не всі відразу виходить, не турбуйтеся і не сваріть його.