Як виміряти тиск у собаки.

Тиск у собаки необхідно вимірювати при наявності у неї таких захворювань, як серцева і ниркова недостатність, епілепсія, гормональні порушення. Це можна зробити в домашніх умовах за допомогою тонометра.
Вам знадобиться
  • - ветеринарний або звичайний тонометр;
  • - стетоскоп.
Інструкція
1
Попросіть кого-небудь з членів сім'ї потримати собаку за нашийник. Надіньте манжетку ветеринарного тонометра на будь-яку лапу або хвіст тварини (у його заснування). Прилад дуже простий у використанні, він проводить вимірювання тиску і видає інформацію автоматично. Нормальним для собак є тиск до 150 на 90 мм ртутного стовпа. У дрібних порід «верхнє» тиск може доходити до 160-170 мм рт. ст.
2
Виміряйте тиск у собаки звичайним тонометром, якщо у вас немає ветеринарного. Простіше це зробити, якщо на тонометрі буде дитяча манжетка. Крім цього, для вимірювання тиску буде потрібно стетоскоп.
3
Покладіть собаку на бік. Тварина має перебувати в спокої. Надіньте манжетку тонометра на передню або на задню лапу собаки. Накачайте повітря в манжетку за допомогою груші. Це може зробити і ваш помічник.
4
Повільно випустіть повітря з манжетки. Слідкуйте за показаннями манометра приладу, одночасно прослуховуючи пульс на артерії стетоскопом. Величина «верхнього» тиску на манометрі буде відповідати початку появи пульсу, величину «нижнього» тиску прилад покаже в той момент, коли пульс в стетоскопі перестане прослуховуватися.
5
Застосуйте пальпаторний метод вимірювання тиску при відсутності стетоскопа, або якщо пульс в ньому погано прослуховується. Собака також повинна знаходитися в спокої і лежачому положенні. Надіньте манжетку тонометра на її задню лапу. Прикладіть пальці до стегнової артерії собаки.
6
Попросіть вашого помічника накачати повітря в манжетку, а потім повільно спустити його. Слідкуйте за показаннями приладу і одночасно прощупайте пальцями пульс на стегновій артерії собаки. Величині «верхнього» тиску на манометрі буде відповідати початок появи пульсу, величину «нижнього» тиску прилад покаже в той момент, коли ви перестанете відчувати пальцями пульс на артерії собаки.
7
Майте на увазі, що при способі виміру звичайним тонометром у собак величина тиску коливається. За стегнової артерії його максимальна величина може скласти від 165 до 188 мм ртутного стовпа, мінімальна - від 29 до 34 мм. За плечової артерії максимальний тиск буде від 130 до 145 мм, мінімальне - від 29 до 37 мм ртутного стовпа.
Зверніть увагу
При вимірі тиску необхідно враховувати той фактор, що хвилювання собаки призводить до деякого підвищення тиску в цей момент.