Як навчити говорити папугу жако.

Папуга жако самий навчаний з усіх пернатих. В середньому він здатний запам'ятати 300 - 500 слів і виразів. Причому, як при цілеспрямованому навчанні, так і якщо просто почує емоційну промову.
Інструкція
1
Помістіть папуги в кімнату окремо від інших тварин на кілька місяців. Це буде «інкубаційний період», протягом якого вам необхідно завоювати його довіру. Добре, якщо в цій кімнаті часто буде багато народу, щоб птах звикла до людської мови.
2
В цей час не давайте жако ніяких іграшок. Проводьте з ним більше часу, будьте ласкаві. Ласощі давайте завжди в один і той же час. Птах буде відчувати його наближення, а кожен ваш прихід асоціювати з ласкою, радістю і вкусняшками. Папуга, який довіряє людині, краще сприймає навчання мови.
3
Для навчання більше підходять ранкові та вечірні години. Пріурочьте подачу ласощів до цього часу. Заздалегідь складіть «словник папуги», за яким будете працювати. У нього можна додати не просто окремі слова, але і невеликі пропозиції. Починати навчання краще з якою-небудь мелодійної пісні.
4
Посадіть жако на плече. Не показуйте йому ласощі. Почніть наспівувати заздалегідь разученную пісеньку. Краще, якщо це буде невеликий приспів, який папуга вже чув по радіо або телевізора. Тільки тепер виконувати його повинні ви. Якщо птах повільно закриває і відкриває очі, значить, всі її увага прикута до того, що ви говорите/співаєте.
5
Повторюйте пісеньку кілька разів. Слідкуйте, щоб папуга уважно слухав вас. Робіть це протягом 30-40 хвилин. Вручіть папузі ласощі, навіть якщо цього разу він нічого не сказав. Наступний раз дресирування нехай проходить в цей же день, ввечері. Днем поставте йому цю пісню на програвачі, тільки не старайтеся. Папуга може втомитися, йому необхідний відпочинок, інакше процес навчання буде тривати дуже довго.
6
Спершу ви почуєте, як жако повторює мелодію. Не обов'язково це буде відбуватися в процесі дресирування. Вже після, вдень, ви можете почути спів з клітки або слова пісні. Якщо папуга заговорив поза дресирувального часу, нарушьте правило, дайте йому ласощі, похваліть. Але тільки одне. Підкріплення має бути вибірковим, тільки тоді птах буде говорити частіше, сподіваючись кожного разу на нього.
7
Не завершуйте процес навчання, навіть якщо папуга почав говорити. У звичний час розмовляйте з ним, спокійно промовляючи по кілька разів те, що необхідно вивчити. Він буде намагатися повторювати за вами, імітуючи голос і інтонації. Під час навчання підкріплюйте його старання ласощами частіше, поки для нього не стане звичним нове слово. В кінці кожного уроку обов'язково просто так давайте вкусняшку.
Зверніть увагу
Найчастіше залишайте увімкненим телевізор - жако дуже добре сприймають емоційні висловлювання, схоплюють їх, зазвичай з першого разу. Тому уважно стежте за лексиконом оточуючих!
Корисна порада
Для початку вибирайте поодинокі слова з голосними а, о; приголосними р, к, п, т. Вживайте їх в контекстній ситуації.
Якщо ваш сірий жако не розмовляє з вами, то винні в цьому тільки ви. Адже жако - визнані балакуни серед усіх папуг. Вони легко відтворюють не тільки слова чи фрази, але здатні імітувати навіть тембр голосу, його інтонацію або якісь сторонні звуки. Але врахуйте, що жако відрізняються складним характером, і щоб ваш улюбленець заговорив, вам доведеться постаратися.
Інструкція
1
При покупці виберіть молоду птицю. Папуга повинен бути спокійним, товариським і не боятися людей. Птах, який уважно за вами спостерігає і активно прислухається, має більше здібностей до навчання мови. Оптимальний вік для покупки - 1-2 місяці.
2
Обов'язково дайте птахові адаптуватися. На це може піти до двох - трьох тижнів. Всі папуги насилу переносять зміни обстановки. Чим старше папуга, тим вище для нього стрес. Не поспішайте, дайте йому освоїтися на новому місці.
3
Привчайте папугу до своєї присутності, після того як він освоїться на новому місці. Дбайте про птаха, демонструйте їй свою дружелюбність. Розмовляйте в спокійному тоні і ніколи не підвищуйте на папугу голос. Приступайте до занять, коли контакт буде встановлений.
4
Постійно говоріть з папугою. Вимовляєте слова чітко і повільно. Ласкаво називайте його по імені. Коментуйте всі свої дії вголос. Робіть це кожен раз, коли годуєте птицю, чистите клітку або просто наближаєтеся до папузі.
5
Приберіть з кімнати відволікаючі предмети, вимкніть телевізор або музику. Папуга дуже цікавий і легко відволікається, тому в кімнаті повинно бути тихо. Займайтеся щодня в один і той же час, наприклад, після ранкового та вечірнього годувань.
6
Не рекомендується закривати клітку щільною тканиною, папуга може просто заснути. До того ж, вам буде легше проводити навчання, якщо ви будете бачити реакцію птиці. Займайтеся двічі на день по 15 хвилин. Поступово час занять можна буде збільшити.
7
Папуга легше сприйме слово, яке виділяється в звичайній мові, тому для першого разу виберіть слово, в якому є шиплячі звуки або звук «р». Слово не повинно бути довгим. Не намагайтеся вивчити декілька слів відразу. Переходьте до нового слова тільки після того, як птах буде чітко і впевнено вимовляти перші.
8
Перші слова з папугою повинен розучувати тільки одна людина. Нехай це буде той член сім'ї, до кого папуга ставиться з більшою симпатією. Птах повинна розуміти, що навчальний звертається саме до неї.
9
Дуже добре стимулює здатність до розмов наявність дзеркала. Папуга побачить у дзеркалі іншу птицю і захоче залучити її увагу. Дуже велика ймовірність, що він спробує зробити це словами. Але на час навчання дзеркало з клітки прибирайте.
10
Заняття повинно бути тільки добровільним. Не змушуйте птицю повторювати слова, якщо вона втратив до вас інтерес. Не намагайтеся привернути її увагу. Не забудьте після занять похвалити папугу, пригостити яким-небудь ласощами. Він швидко зрозуміє взаємозв'язок між подіями і захоче заробити смачну їжу ще раз.