Як змінити розширення rar. Як міняти формат.

Розширення - це кілька букв, розташованих в імені файлу після останньої крапки. За допомогою нього операційна система визначає, якою програмою слід відкривати файл. Розширення .rar мають файли rar-архівів.
Вам знадобиться
  • - архів WinRar
Інструкція
1
Архів має розширення .rar, а файл в ньому - будь-яке інше, наприклад, .mp3, .avi, .txt. Якщо вам всього лише потрібен файл, що міститься в архіві, розпакуйте його, натиснувши праву кнопку миші і вибравши пункт «Витягнути ...». Для цього у вас на комп'ютері повинен бути встановлена програма-архіватор WinRar.
2
Якщо ви знаєте, що скачали файл з невірним розширенням, замініть його на правильне. Спочатку робіть розширення видимими. В операційній системі Windows XP для цього натисніть «Пуск» - «Панель управління» - «Властивості папки». У вікні, зайдіть у вкладку «Вид». Зніміть прапорець з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». В Windows Vista у вкладці «Вид» вам потрібно буде ще зайти в «Додаткові параметри». В Windows 7 шлях до налаштувань буде виглядати наступним чином: «Пуск» - «Панель управління» - «Параметри папок» - «Вид». Тепер файл називатиметься приблизно так: file.rar. Поміняйте розширення на потрібне, наприклад, file.mp3.
3
Незважаючи на популярність формату rar, користувачі часто воліють передавати дані в інтернеті у форматі zip, оскільки для його розпакування не потрібна спеціальна програма, а достатньо коштів операційної системи Windows. Натисніть на файл правою кнопкою миші, виберіть «Перейменувати» і замініть розширення на .zip. Швидше за все, цього буде достатньо, і файл буде відкриватися без проблем.
4
Щоб перетворити архів rar в будь-який інший тип, відкрийте його, в меню натисніть «Операції» - «Перетворити архів». Поставте прапорці навпроти типів архівів, які потрібно змінити. Цей список ви можете коригувати кнопками «Додати» і «Видалити». Натисніть кнопку «Стиснення», поставте прапорець навпроти потрібного формату (наприклад, zip) і клікніть OK. Задайте папку для збереження нового файлу. Вкажіть, чи потрібно видаляти вихідний архів. Натисніть «Зберегти».
Зверніть увагу
У вас не вийде зробити з файлу архіву файл іншого типу, наприклад, музичний. Якщо rar-файл є архівом, а ви зміните розширення на .mp3, він просто перестане відкриватися. Міняйте розширення тільки коли знаєте, що воно вказане невірно і яким воно має бути.
Розширення файлу - це та частина його назви, яка пишеться після крапки і завершує повне ім'я файлу. Його призначення - ідентифікації типів файлів. Перш за все, розширення необхідно операційній системі і різним додаткам - по розширення програми визначають тип даних містяться в файлі, за яким протоколом їх слід читати і, якщо потрібно, виконувати. Але і у користувачів деколи виникає необхідність для якихось цілей змінити розширення файлу. Розглянемо, як змінити розширення файлів в операційній системі Windows.
Інструкція
1
Змінювати розширення зручно в стандартному Провіднику Windows. Щоб його запустити, достатньо натиснути клавішу Win і, не відпускаючи її, клавішу "У" (латинська "E"). Потім треба перейти в папку, яка містить цікавий для нас файл. За замовчуванням провідник не відображає розширення файлів, які він може впізнати і приписати до якого або додатком. Але в даному випадку нам необхідно бачити розширення файлу, тому слід активувати відповідну опцію в налаштуваннях. Для цього в меню клацаємо розділ «Сервіс» і вибираємо в ньому пункт «Властивості папки ...». У віконці переходимо на вкладку «Вид» і майже в самому низу списку «Додаткові параметри» знімаємо галочку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Якщо цікавить нас файл є системним, то тут же слід зняти галочку з пункту «Приховувати захищені системні файли» і поставити мітку на пункт «Показувати приховані файли і папки». Залишилося натиснути кнопку «OK» щоб закріпити зроблені зміни.
2
Ну і тепер зробимо те, навіщо, власне, ми прийшли в цю папку - відредагуємо розширення даного нас файлу. Тобто клацнемо файл правою кнопкою миші, виберемо пункт «Перейменувати» і поміняє розширення на те, яке нам потрібно. Провідник покаже віконце із запитом підтвердження цієї операції, де потрібно натиснути «Так». Якщо змінити розширення цього файлу з якихось причин не можна, то провідник покаже відповідне повідомлення. Причин невдачі може бути декілька. Одна з них - файл захищений від редагування. Це перешкода усувається зміною відповідного атрибута: знову клацнемо файл правою кнопкою і в меню виберемо нижній пункт - «Властивості». У віконці властивостей файлу на вкладці «Загальні» знімемо мітку у атрибута "Тільки читання". Натиснувши «OK», повторимо спробу змінити розширення файлу.
3
Інша причина неможливості редагувати ім'я файлу полягає в тому, що в цей момент якась із програм працює з файлом. У разі прикладної програми її досить просто закрити. А от якщо з файлом працює якийсь з компонентів операційної системи, то для зміни його розширення може знадобитися запустити Windows в захищеному режимі і виконати всю цю процедуру там. В захищеному режимі працює обмежене число компонентів ОС і досить велика ймовірність, що цікавий для нас файл не буде заблокований для змін розширення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-Dikh45JytI