Як кріпити листові панелі. стінові панелі Як стикувати.

Листові панелі - матеріал для обробки приміщень, що користується заслуженою популярністю. Він нагадує фанеру, покриту декоративною оболонкою. Різноманіття дизайнів дозволяє перетворити будь-який інтер'єр - обробити під дерево, створити ілюзію натуральної мозаїки або знайти інші оригінальні рішення. Ремонт можна закінчити досить швидко, проте необхідно ретельно вивчити особливості матеріалу і надійно закріпити його на стінах або стелях.
Вам знадобиться
 • - листові панелі;
 • - наждак;
 • - мильний розчин і чиста вода;
 • - ганчірки;
 • - шпаклівка ;
 • - ножівка або циркулярна пила;
 • - молоток;
 • - клей для панелей;
 • - кисть і шпатель;
 • - цвяхи (шурупи, будівельний степлер);
 • - решетування;
 • - силіконовий герметик;
 • - дерев'яні опори;
 • - профілі та іншої супутній декоративний матеріал;
 • - засоби індивідуального захисту.
Інструкція
1
Вивчіть інформацію про сучасні облицювальних панелях. Їх основою можуть служити гіпсокартон, деревоволокнисті плити ДВП або МДФ, полівінілхлорид і деякі інші матеріали. Кожен володіє своїми характеристиками, по-різному реагує на вологість і перепад температур. Обов'язково проконсультуйтеся з продавцями магазинів будівельних товарів і з майстрами по обробці квартир. Тільки після цього можна підібрати оптимальні панелі для вашого приміщення і не боятися за якість ремонту.
2
Витримайте відібраний оздоблювальний матеріал пару діб в тому приміщенні, де збираєтеся кріпити їх до стін або стелі. Листовим панелям необхідно акліматизуватися, щоб показники рівня вологості навколишнього повітря і самого будівельної сировини наблизилися один до одного.
3
Виконайте попередні виміри поверхні стін (стель), при цьому врахуйте всі «підводні камені» (нерівні підлоги, розетки, радіатори опалення та інше). Залиште зазор для можливого розширення стінових панелей; висота кожної заготовки повинна бути на сантиметр менше, ніж відстань від підлоги до полотка.
4
Наріжте полотнища потрібного розміру. При використанні ножівки рекомендується робити зрізи з боку декоративного покриття; при роботі з циркулярною пилкою краще робити заготовки з боку підстави.
5
Підготуйте стіни (стелі) до обробки листовими панелями. Їх потрібно ретельно вичистити від усіх забруднень і дати висохнути. Видаліть залишки старого декоративного покриття - шпалер, лакофарбового матеріалу. Нерівності вирівняйте за допомогою якісної шпаклівки, підходящою для типу поверхні. Під кінець пройдіться по стінах або стелях наждаком.
6
Починайте кріпити листові панелі. Якщо обробляється поверхня досить рівна (а приміщення сухе або помірно вологе), листи можна приклеювати за допомогою спеціального акрилового, нейтрального силіконового або універсального будівельного клею. Вивчіть інструкцію на упаковці засобу і точно дотримані всі поради виробника.
7
Клеїти стінові панелі слід спочатку на внутрішньому вугіллі приміщення, потім - по периметру. Не потрібно впритул стикувати листи - між ними потрібні зазори приблизно в пару міліметрів. Їх ви потім наповніть силіконовим герметиком. Такі ж маленькі щілини залишайте на стиках матеріалу з вікнами, дверима, кутами.
8
Наносьте клейовий склад на всю поверхню основи оздоблювального матеріалу. Пластикові профілі відповідного кольору наповніть герметиком і встановіть на кромки кожного аркуша. Після цього панелі потрібно із зусиллям притискати до стіни і ретельно простукувати молотком, щоб клей краще схопився.
9
Приставте до приклеєного листу тимчасову опору з деревини, щоб краще закріпити матеріал. Залишиться тільки витерти зайвий герметик чистою ганчіркою і при необхідності додатково зміцнити листи шурупами або цвяхами.
10
Якщо доводиться робити ремонт в кімнаті з нерівними стінами, рекомендується встановлювати панелі на обрешітку. Пригвинтите шурупами до поверхні дерев'яні бруски, щоб вони опинилися на відстані близько 0,5 м один від одного. Після цього декоративний матеріал можна зафіксувати будівельним степлером або іншими кріпильними виробами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bydN3BItjcw
Зверніть увагу
Якщо панелі встановлюються без пластикових профілів, обов'язково дайте клею висохнути, так як він здатний змінити колір силіконового герметика.
Корисна порада
завуалювати деякі недоліки облицювання (такі як капелюшки цвяхів або нерівності стиків) можна за допомогою спеціальних вставок. Вони пропонуються в магазинах в комплекті з основним будівельним матеріалом. В єдиному стилі з листовими панелями можна підібрати цілу систему обробки інтер'єру, до якої увійдуть багато елементів - від куточків, карнизів, плінтусів до галогенових світильників.
Досить багато людей при обробці приміщення використовують стінові панелі . Даний будівельний матеріал в даний час користується великою популярність. Однак, при його монтажі можуть виникнути певні складнощі. Необхідно знати технологію кріплення стінових панелей.
Вам знадобиться
 • Рулетка, рівень, дриль, шурупи (саморізи), цвяхи, молоток
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до облицювання стін, необхідно подбати про необхідні інструментах і матеріалах. Відразу потрібно зазначити, що працювати зі стіновими панелями можна і звичайним інструментом, який є практично у кожної людини в будинку. Також не потрібне спеціальне устаткування і висока кваліфікованість.
2
Найкраще в магазині придбати комплект панелей, в яких є повний набір погонажних і кріпильних виробів. Повинні обов'язково бути плінтуса, галтелі, наличники, спеціальні скоби та інше. Перед тим, як купувати стінові панелі , потрібно розрахувати їх необхідну кількість. Для цього необхідно просто виміряти поверхню, яка підлягає облицюванні. Заміри повинні виконуватися по периметру. Також потрібно виміряти висоту кімнати.
3
Після цього можна приступати до установки дерев'яної основи-обрешітки. Для цієї мети потрібно використовувати дерев'яні бруски. Між закріпленими планками каркаса повинна бути відстань менше 50 сантиметрів. Знаючи розміри стін і висоти приміщення, можна визначити кількість рядів обрешітки для стін. Обрешітку також потрібно буде встановити по краях дверних, а також віконних прорізів.
4
Варто зазначити, у станових панелей МДВ від різних фірм, різних розміри. Саме тому вони можуть не збігатися з висотою приміщення. Інтер'єр має закінчений вигляд тільки тоді, коли встановлені погонажні вироби. Вони також зустрічаються різних розмірів і модифікацій. Для того щоб закріпити панелі , необхідно використовувати спеціальні скоби. На одну панель йде більше 4 штук.
5
Якщо ви вирішили виконувати вертикальну укладку, то планки каркаса потрібно встановити по горизонталі. Якщо монтаж панелей буде проводитися горизонтально, то бруски повинні бути встановлені вертикально. Бруски на стіні потрібно кріпити шурупами. Перша панель повинна бути встановлена вертикально. Далі потрібно по довжині панелі закріпити кілька скоб на середині відповідних брусків. Панель встановлює таким чином, що паз входить в кріпильну скобу. У паз встановленої панелі потрібно завести гребінь наступної. Фіксація виконується за допомогою скоб.