Як закрити петлі на кофті. Як закрити центральні петлі.

Класична в'язана кофта складається з шести деталей крою: двох поличок, спинки, пари рукавів і отложного коміра. Звичну модель одягу можна модифікувати на будь-який смак: зробити суцільну передню частину, стійку або красивий хомут; ускладнити силует і прикрасити виріб хитромудрим візерунком. В процесі роботи ви не раз зіткнетеся з необхідністю закрити петлі. Потренуйтеся в збавлянні полотна, потім працюйте за готовими зразками.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа;
  • - зразок в'язання;
  • - форма;
  • - голка для зшивання деталей.
Інструкція
1
Почніть в'язати кофту згідно викрійці вироби. Приміром, зробіть модель жіночного силуету з відкладним коміром 42-44 розміру. Спочатку наберіть на прямі спиці 90 петель і зв'яжіть 6 рядів тільки лицьовими петлями (хусткової в'язкою). Має вийти полотно 3 см заввишки (щільність в'язання - 21 петля і 24 ряду в квадраті трикотажу 10 на 10 см).
2
Перейдіть на лицьову гладь і виконуйте полотно спинки. Буде потрібно трохи приталений деталь крою, звузивши її догори. Для цього з правого та лівого боків в кожному 10-му ряду потрібно виводити з роботи 3 рази по петлі, поки на спицях не залишиться всього 84 петель.
3
Закривайте петлі на початку лицьового ряду (права сторона спинки) так: прихопіть робочої спицею дужки двох сусідніх петель і пров'яжіть їх як лицьову. Потім переверніть роботу і приступайте до виконання виворітного ряду. Тепер перші дві петлі пров'язуються спільно виворітного.
4
Продовжуйте в'язати трикотажне полотно, постійно звіряючись з схемою крою. Коли довяжете до місця майбутнього кріплення рукавів, буде потрібно закрити петлі кофти для плавного заокруглення лінії пройм. Починайте роботу, коли від низу виробу буде пов'язано 40 см спинки.
5
Зменшуйте по 6 петель в кожному 2-му ряду, потім пару раз закрийте ще по петлі праворуч і ліворуч деталі. Робіть це в такій послідовності: на початку лицьового ряду кромочная петля знімається на спицю; пров'язується лицьова петля; через зняту дужку протягують Провязав. За цим зразком полотно скорочується на потрібну кількість петель. На початку наступного ряду так же приберіть виворітні петлі.
6
Переконайтеся, що ви правильно зробили убавкі. В даному прикладі викрійка спинки повинна мати пройми рукавів глибиною в 4 см. На спицях повинно залишитися всього 68 петель.
7
В'яжіть кофту прямими і зворотними рядами, поки не досягнете початку вирізу горла вироби (це буде на висоті 18 см від пройми). Тепер необхідно закрити 18 центральних петель. Робіть це, простягаючи Провязав петлю через зняту (див. Пункт 5).
8
За праву і ліву сторони деталі крою закруглите виріз: в кожному 2-му ряду приберіть спочатку по 3 петлі, потім - по 2. Для цього пров'язуйте петлі разом (див. Пункт 3).
9
Працюйте над закінченням спинки, використовуючи нитки від двох різних клубків. На відстані 20 см від пройм рукавів закрийте 20 петель з лівого і правого боків (див. Пункт 5). Щоб отримати акуратну кромку деталі, не затягуйте останні петлі занадто туго. Ширина кожного плеча - 9, 5 см.
10
Зв'яжіть інші деталі кофти, використовуючи в якості зразка готову задню частину виробу. Закривати петлі вам доведеться неодноразово. Якщо потрібно вивести з роботи невелику кількість петель (1-3), то див. Пункт 3; якщо ж велике (більше 3-4-х) - див. пункт 5.
11
В поличках петлі зменшуються для пройм (як в спинці) і вирізу горловини. Щоб поглибити горлечко переду, закрийте більшу кількість петель, ніж робили це на задній деталі одягу. Спочатку приберіть 18 петель середини, потім (через ряд) по 3, по 2 і ще 2 рази - по петлі з кожного боку.
12
Починайте в'язати рукава кофти з 48 петель, виконавши 6 рядів хусткової в'язки для манжет. Потім буде потрібно надати деталям клинообразную форму. Для цього полотно з країв додаватиметься: у кожному 20-му ряду з поперечної нитки між двома початковими петлями вив'язується по петлі. Коли на спицях стане 58 петель, а рукав стане 46 см завдовжки, знову треба закривати петлі - для оката деталі.
13
Прибирайте петлі з двох сторін кожного рукава таким чином: спочатку одразу по 6 петель; потім - через ряд - по 2; і 3 рази по петлі. Потім починайте робити убавкі в кожному 4-м особовому ряду, пару раз закривши по петлі. І знову через ряд: 3 рази по петлі; раз по 2, 3 і 4 петлі. Готовий окат повинен бути довжиною 16 см, на спицях залишиться 8 петель. Їх закрийте.
14
Сшейте все готові деталі в'язаного кофти і наберіть по лінії горловини петлі для коміра. Зв'яжіть хусткової в'язкою полотно 10 см в ширину і закрийте останні петлі вироби.