Як навчати молоду коня.

Незважаючи на те, що у коней можна досить легко виробити умовні рефлекси, навчання коні - складне завдання, потребує уваги, терпіння і доброго знання особливостей поведінки тварини.
Вам знадобиться
  • - амуніція;
  • - ласощі.
Інструкція
1
Найлегше навчити кінь трирічного віку. Ті тварини, які до тренування багато часу проводили з людьми, навчаються швидше і легше своїх побратимів, які виросли на пасовищі.
2
Не вимагайте від тварини дуже багато, не переоцінюйте його розумові здібності. Будьте послідовні у своїх вимогах: якщо вчора ви покарали за вчинення будь-якої дії, не варто сьогодні за цей же вчинок заохочувати
3
не дратувати через упертість або нерозуміння виголошеній команди. Перенесіть заняття на інший час, якщо відчуваєте, що втомилися і починаєте злитися.
4
Спочатку привчите кінь до сідла і вуздечці. Найкраще це вийде у людини, яка за нею доглядає. Чим правильніше і впевненіше ви будете це робити, тим спокійніше тварина буде згодом. При навчанні поводьтеся уважно і обережно, бо коні вельми полохливі створення з відмінною пам'яттю. При першій седловки заспокоюйте кінь погладжуванням по шиї і спині. Дайте їй ласощі. Проводите процедуру з помічником у звичній для тваринного обстановці (денніке або стійлі).
5
сідла коня, пам'ятайте, що попруги на перших етапах заездки не можна затягувати. Зніміть з сідла всі зайві ремені і стремена. Поступово, у міру звикання, пристібайте їх назад.
6
Якщо під сідлом у коня з'явилася напруга, ні в якому разі на неї не сідайте. Поганяйте тварина по колу, поки не пропаде його зажатость.
7
Навчіть кінь слухатися шенкелями. Шенкель - це легкий рух ніг, що підказує коні темп руху. Не потрібно ухилятися від цього правила і навчати тварина тільки за допомогою хлиста або удару ніг.
8
Майте на увазі, що кінь - стадна тварина, схильне з'ясовувати своє місце в ієрархії (до якої, подібно собаці, включає людей). Нерідкі випадки, коли кінь намагається «перехопити управління» та починає командувати наїзником: пощастить, куди захоче, вкусить, якщо не дати ласощі. Будьте тверді і не допускайте такої поведінки.
Корисна порада
Якщо є можливість, тренуйте молоду кінь в одному манежі зі старими, вже навченими кіньми.