Як навчити дитину роздумувати.

Мислення у дитини формується остаточно в пізньому підлітковому віці. В цей час у підлітка з'являються зрілі думки про себе. Дитина замислюється про свою поведінку, сенс життя. А от маленькі діти розмірковувати ще не вміють. Завдання батьків - навчити малюка думати.
Інструкція
1
Сприятливий час для розвитку мислення у дитини настає після року. В цей час малюк осягає навколишній світ у всіх його проявах і закономірностях. Він відкриває для себе якості і властивості предметів, вивчає і запам'ятовує їх, щоб потім використовувати. З такого суб'єктивного досвіду розвивається подальше мислення, пам'ять і сприйняття. Щоб допомогти дитині, пропонуйте йому прості, але цікаві ігри. У ранньому віці малюкові необхідні різні сортери, шнурівки, ігри з парними картинками. Подібні завдання змусять дитину гарненько подумати, розвиваючи у нього предметно-логічне мислення.
2
Після двох років певні знання про навколишній світ, досвід, який вже з'явився, а також здатність робити висновки допоможуть малюку вирішувати все більш складні завдання. Пропонуйте йому конструктори, мозаїки та пазли з великими деталями. Під час гри розмовляйте з крихіткою, цікавтеся, що він збирає, задавайте навідні запитання. Звичайно, багатослівних висловлювань ви не почуєте, але цей прийом допоможе пробудити уяву і логічне мислення у дитини. Дуже цікаві ігри-бродилки. Вони вчать малюка орієнтуватися в просторі, робити висновки, приймати важливі рішення і міркувати.
3
Доросла людина може направити свої думки в потрібне русло, а маленькі діти думати цілеспрямовано не вміють. Здатність керувати процесом мислення формується повністю приблизно до десяти років. Важливо навчити дитину думати не тільки над поставленим завданням, а й просто так, в повсякденному житті, для задоволення. Тоді малюкові не доведеться нудьгувати. Наприклад, під час прогулянки, намагайтеся помічати і звертати увагу малюка на різні деталі: красу осінніх дерев, зелень молодої трави, снігові візерунки на вікнах і пр. Читаючи разом книгу, обговорюйте героїв. Пропонуйте дитині помізкувати про те, що могло б статися, вчини той чи інший персонаж по-іншому. Фантазуйте і мрійте разом з малюком.
4
Намагайтеся привчити дитину цілеспрямовано думати над будь життєвої проблемою або завданням. Займаючись разом якими домашніми справами, розмірковуйте вголос. Приміром, ви готуєте обід. Міркуйте про те, щоб не забути посолити суп, красиво прикрасити салат. Говоріть про те, яким смачним він буде, як це сподобається татові чи бабусі і т.п. Про те, що хтось може залишитися незадоволений, говорити не потрібно. Не варто привчати дитину до негативних, тривожним думкам.
Часом маленькі діти міркують і поводяться цілком розумно. А от наскільки їм властива логіка в думках і вчинках? Чи потрібно взагалі розвивати логічне мислення у дітей дошкільного віку? Для чого це стане в нагоді і як це слід робити?
Інструкція
1
Зрозуміло, корисно, фактично необхідно, щоб дитина до моменту вступу в перший клас вмів хоча б повільно читати і розуміти прочитане. Без близького знайомства з цифрами і умінням додати-відняти в межах десяти за шкільною партою так же буде складно. Але будь-який недолік в інформації набагато легше заповнити дитині, навчені міркувати логічно, а багажу знань, даного майбутньому школяреві в сім'ї та дитячому садку, дуже скоро почне бракувати для успішного подолання шкільної програми. З цієї причини, нарівні зі знайомством з навколишнім світом, читанням і азами математики необхідно розвивати логічне мислення у дітей.
2
Перші кроки в цій галузі повинні бути зовсім непомітні для дитини і носити характер бесіди або гри. Говорити головним чином доведеться, звичайно, дорослому. «Яблуко ти сам з'їв, а кавуна вистачить на всіх, адже він набагато більше яблука», «Отчого травичка мокра? Дощ був! Правильно »,« У дворі хтось гавкає, там, напевно, є хто? Вірно, собака », а якщо дитина доповнить цей висновок своєю думкою, що собака гавкає на кішку або що з собакою гуляє людина - значить, він включився в вашу логічну гру і прийняв правила.
3
Коли дитина вже досить впевнено робить висновки, треба пропонувати йому для вирішення як життєві ситуації: «Треба в магазин, а на вулиці дощ мрячить, що робити будемо?» Вислуховувати варіанти, можливо і безглузді, хвалити за ті, де звучить логічне міркування, а якщо оберете інший варіант, то так само коротко і логічно обґрунтуйте його.
4
Для дошкільника, вже знайомого з рішенням найпростіших арифметичних прикладів, корисно буде обговорення того, чому те число менше цього, і «більше» - «менше» для наочності можна піднести у вигляді дій з предметами, «П'ять фломастерів, ось ти два відняв-прибрав, стало три, це ж менше? ».