Як відрегулювати сидіння водія.

Від правильної посадки водія за кермом залежить комфорт, зручність керування машиною і, як наслідок, безпека руху на дорозі. Відрегулювати сидіння водія необхідно відповідно до певних правил.
Інструкція
1
Сядьте на водійське сидіння. Витягніть ноги, діставши ними педалі. Натисніть лівою ногою на педаль зчеплення до упора. Кут під коліном має бути близько 120 °.
2
Натисніть на рукоятку регулювання крісла сидіння, що знаходиться збоку під подушкою сидіння з боку дверей. Потягніть її на себе і порухайте сидіння вперед і назад. Знайдіть оптимальне для вас положення крісла. Відпустіть ручку. Сидінні буде закріплено.
3
Вирівняйте спинки сидіння. У неї не повинен бути великий нахил, тому що він погіршує захисні властивості ременя безпеки. Для регулювання спочатку покладіть руки на кермо автомобіля. Притулите спину до спинки крісла. Відрегулюйте нахил спинки сидіння, обертаючи рукоятку розташовану в нижній частині спинки з боку дверей, домігшись того, щоб в ліктях вийшов кут близько 120 °.
4
Проведіть регулювання підголівника сидіння по нахилу і висоті. При цьому верхня частина подушки підголівника повинна знаходитися на одному рівні з верхнім краєм вушної раковини. Регулювання підголівника проводиться двома руками одночасно: для підняття потягніть його вгору. Для його опускання натисніть на кнопку фіксатора.
5
Відрегулюйте подушку водійського сидіння по висоті, якщо ви відчуваєте, що розташовані занадто низько. Зміни виробляєте обертанням регулятора, розташованого ліворуч на підставі подушки сидіння. Деякі автомобілі можуть бути оснащені водійським сидінням з електричним регулюванням. Її вимикачі повинні бути розташовані зліва на підставі подушки сидіння.
6
Перевірте правильність посадки. Хребет повинен щільно прилягати до спинки сидіння. Покладіть ліву руку на кермо вище його горизонтальної осі, а праву - на важіль перемикання швидкостей на коробці передач. При цьому ви повинні легко дотягуватися до всіх вимикачів і важелів, не відчуваючи незручності.
7
Розслабте ноги. Підніміть ступні - при правильному регулюванні ви повинні це зробити без напруги. Понажимайте на педалі, перевірте свої відчуття - чи зручно, комфортно вам це робити. Якщо всі дії по регулюванню сидіння зроблені правильно, то при водінні автомобіля ви довгий час не будете відчувати втоми.