Як ловити судака взимку на тюльку.

Ловля судака на тюльку стає все більш популярною, влітку тюлька (каспійська кілька) - основний корм для багатьох хижих риб, а взимку її дуже люблять минь і судак. Тюльку можна купити в будь-якому магазині, але даний вид лову відрізняє ряд певних вимог і тонкощів, знання яких приведе вас до успіху.
Вам знадобиться
  • - тюлька (балтійська кілька);
  • - міцна снасть: котушка 70-90 мм, пружний кивок, волосінь середньої товщини, мормишка або джиг-головка;
  • - водойма, де водиться судак.
Інструкція
1
Якщо ви живете поруч з водоймою, де водиться ця невелика рибка, наловите необхідну кількість підйомником. Якщо ж тюлька в річках і озерах вашого краю не ловиться або у вас немає часу на її вилов, просто купите кілограм свіжозамороженої кільки в магазині.
2
Насаджувати тюльку можна різними способами, виберіть відповідний дослідним шляхом. Спробуйте чіпляти тюльку на гачок джиг-головки або блешні за хвіст, щоб у воді вона виявилася головою до судака. Або відрізуйте рибку голову і насаджував її тільце в два проколу різними способами, виводячи гачок недалеко від хребта (насаджена півколом, вона буде «грати» в воді). Голову при цьому надіньте на верхній гачок, додавши до неї пару хробаків. Або спробуйте насадити приманку поперек.
3
Для лову судки на тюльку візьміть звичайну зимову вудку з барабаном для волосіні, котушкою 70-90 мм, з хлистиком середньої довжини. Обов'язково потрібен кивок, вибирайте досить пружний, щоб він не сильно коливався на сильному вітрі і не вітрилами. Краще всього використовувати для цього сходить на конус пружну пластинку або металеву пружину з яскравим кулькою на кінці.
4
Лісочку підберіть таку, щоб не зробити снасть занадто грубою і в той же час відчувати впевненість у тому, що риба, клюнув, виявиться у ваших руках. Краща оснащення для лову на тюльку - мормишка на кінці волосіні і підвісний гачок в 25-40 см над нею. Якщо ви використовуйте світиться в темряві мормишку, прив'яжіть її на повідку, оптимальна довжина якого - 15 см.
5
Використовуйте в своїх інтересах той факт, що судак - нічний хижак, і мешкає він найчастіше на значній глибині, тому він дуже добре розрізняє світло. Окрасьте джиг-головки або блешні люмінофором, що світиться в темряві.
6
Дотримуйтеся наступної тактики лову судака: якщо в перспективному місці клювань немає навіть при використанні декількох методів подачі приманки і проводки - шукайте інше місце. Судак найчастіше прив'язаний до конкретної точки, і ваше завдання - знайти це місце.
7
Якщо ви впевнені, що судак в певному місці є, спробуйте розворушити його. Наприклад, дійте так: спочатку ведіть активний облов декількох лунок. Якщо клювання слабкі, виставте в ряд вудки і по черзі підігравайте приманкою. Якщо ж клювання активні, спробуйте різні способи проводки, як швидкі, так і повільні.