Як вибрати соску для дитини. Як вибрати пустушку.

Соска - справжня палочка-виручалочка для батьків неспокійних діток. Багатьом малюкам досить небагато посмоктати пустушку, щоб заспокоїтися і заснути. Якщо соска не допомагає втихомирити маленького бешкетника, зверніться до лікаря, щоб з'ясувати причини занепокоєння крихти. Головне - правильно вибрати пустушку для дитини .
Інструкція
1
Зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена соска. Це має бути 100% -ний медичний силікон або м'який і еластичний латекс. Силіконові пустушки більш міцні, вони не мають смаку і запаху і не піддаються дії сонячних променів. Вироби з латексу зазвичай мають світло-бежевий або матовий колір, а також характерний запах і смак. Їх мінус - недовговічність, вони деформуються і темніють на сонці.
2
Підбирайте пустушку так, щоб її розмір відповідав віку малюка. Занадто маленька соска може викликати у дитини проблеми з прикусом, а більшу йому буде складно утримувати в роті. Соски, які призначені для годування малюка з пляшки, розрізняються по інтенсивності струменя. На них нанесені цифри, які позначають: 1 - повільна струмінь, 2 - середня, 3 - швидка. Міняйте соски через кожні один - два місяці.
3
Велике значення має форма вироби. Існують кругла, анатомічна і симетрична ортодонтическая форми пустушок. Соска круглої форми повторює форму соска молочної залози під час годування. Ортодонтичні соски змушує нижню щелепу малюка рухатися при смоктанні взад і вперед, що допомагає її правильному розвитку. Форма анатомічної соски відповідає будові ясен і надає менше впливу на їх будову. Переконайтеся, що підстава пустушки має вентиляційні отвори. Кільце соски повинно бути надійно прикріплено до основи.
4
Ретельно мийте пустушку перед кожним застосуванням і один - два рази на день обдавайте її окропом. Добре, якщо соска продаватиметься разом із спеціальним пластиковим ковпачком, це підвищить її гігієнічність і захистить від забруднень. Регулярно перевіряйте всі наявні у вас соски на наявність тріщин та інших пошкоджень. Не варто зловживати пустушкою і давати її дитині, коли він спокійний і може легко обійтися без неї.
Смоктальний рефлекс з'являється у немовляти ще до його народження. Крім харчування і насичення, смоктання грудей дає дитині і позитивні емоції від контакту з матір'ю. Однак час від часу виникає необхідність використовувати «замінники» жіночих грудей - пустушки і соски.

Як розрізняються соски за формою

Кругла, «класична» соска повторює форму соска молочної залози, що дозволяє максимально наблизити годування з пляшечки до природного годівлі. Ортодонтичні соски сприяють правильному розвитку нижньої щелепи і піднебіння, а також запобігають заковтування повітря під час смоктання. Зменшують кількість заковтуваного повітря і соски з антивакуумною системою, завдяки чому знижується частота сригіваній. Крім того, клапан в антивакуумною соску перешкоджає її слипанию, даючи можливість дитині не відриватися від бутилочкі.Соскі розрізняються за кількістю в них дірочок. До 2-3 місяців малюкам підходять соски з одним або двома отворами, дітям 2-5 місяців - з трьома. Соски з чотирма дірочками створюють швидкий потік рідкої їжі і підходять для годування дітей старше 4 місяців. Форма отвору може бути x-образної (для соку), y-образної (для рідкої каші) і т.п.Дирочкі в багатьох сосках роблять за допомогою лазерної пробивки. Завдяки такій технології малюк, харчуючись із соски, прикладає стільки ж зусиль, скільки і при ссанні материнських грудей. Крім цього, через такі отвори з ідеально рівними краями їжа проходить вільно і з рівномірною скоростью.Лучше, коли дірочки знаходяться не посередині соски (рідина в такому випадку ллється в горло дитини), а трохи вище, щоб їжа прямувала в небо і дитина не захлинався .

Чи потрібно купувати дитині пустушки

Використовувати пустушки іноді не тільки бажано, але й необхідно - як, наприклад, для малюків з сильно вираженим смоктальним рефлексом. Смоктання пустушки допоможе також заспокоїти дитину з підвищеною збудливістю. Та й взагалі, хай краще немовля смокче пустушку, ніж великий палець, оскільки останнє може деформувати щелепу і привести до порушення прикусу.

З якого матеріалу вибрати соску

Соски й пустушки виготовляють з гуми, силікону і латексу, але гумові вироби поступово втрачають свою актуальність. Силіконові соски менше деформуються і тому більш довговічні, але вони й більш тугі для смоктання. Їх краще використовувати тільки до того моменту, коли у дитини прорізатимуться перші зуби.Латексние пустушки і соски м'якше силіконових, і саме їх рекомендують давати малюкові при появі зубів, оскільки м'який латекс менше впливає на їх ріст. Але, на відміну від виробів з силікону, латексна соска може викликати у дитини аллергію.Латексние соски рекомендується міняти, навіть якщо немає ніяких видимих пошкоджень, раз в 2-3 тижні, силіконові - раз в 4-5 тижнів. Пошкоджене виріб необхідно відразу замінити, щоб відриваються шматочки не потрапили в дихальні шляхи малюка.