Як відкрити сервіс.

Хімчистка одягу - один із досі затребуваних «класичних» сервісів зі сфери побутового обслуговування. Добре організоване підприємство, що займається чищенням одягу, без клієнтів не залишається, і навіть при невисокій вартості послуг, за рахунок одного обороту буде приносити помітну прибуток.
Вам знадобиться
  • 1. Приміщення, підключене до системи безперебійної подачі води та електрики
  • 2. Пакет установчої та дозвільної документації
  • 3. Комплект спеціалізованого обладнання та меблів
  • 4. Обслуговуючий персонал (5 чоловік)
  • 5. Засоби реклами (візитки, листівки)
  • 6. Розроблена форма квитанції замовлення
Інструкція
1
Почніть підготовку до відкриття своєї хімчистки з вирішення найбільш складної проблеми - пошуку приміщення під неї. Складність полягає в тому, що приміщення це повинно відповідати ряду вимог, дотримуючись яких, ви зі своїм закладом можете опинитися недосяжні для маси потенційних клієнтів. Не менше 50 метрів повинні відокремлювати хімчистку одягу від будь-яких житлових будівель або підприємств громадського харчування, а в такому місці помітять її, швидше за все, нескоро. Проте, вдалі рішення, що задовольняють цій умові, знайти можна.
2
Подбайте про те, щоб у приміщенні, яке ви підшукали для обладнання в ньому хімчистки, були налагоджені необхідні інженерні комунікації. Обладнання, яке вживається для чищення одягу, прирівнюється до виробничого, а отже - споживає багато електроенергії. Крім того, для функціонування хімчистки вимагається безперебійна подача води і потужна система її відводу.
3
Закупити обладнання для хімчистки, не прагнучи поки забезпечити їй величезні виробничі потужності. Для початку буде достатньо комплекту найнеобхідніших «агрегатів» - машини для обробки одягу перхлоретиленом, великого гладильного столу, компресора і парогенератора, декількох пароповітряних манекенів і кабіни для виведення плям. Додайте до цього меблі для зберігання одягу та прилавок для її прийому/видачі, і ваша хімчистка готова до роботи.
4
Візьміть на роботу співробітників, які будуть обслуговувати підприємство, що надає послуги хімчистки. Знадобиться двоє робітників (змінних), дві прасувальниці і приймальниця одягу. Обслуговуючий персонал краще підбирати вже з досвідом, так як брак у роботі з одягом клієнтів може стати причиною серйозних неприємностей.
Корисна порада
Плануючи діяльність хімчистки, враховуйте сезонний фактор - восени, перед переходом на зимовий одяг, особливо багатьом людям приходить в голову скористатися послугами цього заведенія.Прі прийомі одягу ваші співробітники повинні звертати увагу на ярлики, що містять інформацію про допустимі режимах її обробки , а в разі відсутності їх - попереджати клієнтів про можливий ризик.