Як зробити подіум у кімнаті.

Подіум в квартирі являє собою піднесення над підлогою. Вдавшись до такого конструктивного рішення, можна значно розширити функціональність кімнати і вирішити проблему нестачі місця для розташування всіх необхідних предметів меблів.
Інструкція
1
Вибираючи висоту подіуму і місце його зведення, подбайте про те, щоб він візуально виділявся. Це дозволить уникнути ударів і травм. Ступені, якщо такі будуть передбачені, повинні бути зручними. Розраховуючи висоту подіуму, врахуйте, що з його появою відстань між підлогою та стелею зменшиться, а це в свою чергу спричинить за собою скорочення кількості повітря в кімнаті.
2
Монолітні подіуми, що зводяться по мокрій технології з цементно-піщаної стяжки, встановлювати в квартирі недоцільно. Справа в тому, що така конструкція через своєї ваги буде надавати колосальне навантаження на перекриття, чим ризикує провалитися на нижній поверх. Крім того, в такій подіум не можна вбудувати систему зберігання.
3
Чудовою альтернативою монолітному служить каркасний подіум. Для його виготовлення спочатку зведіть каркас з бруса або металу, а потім обшийте його плитним матеріалом, таким як OSB-плити або фанера, або чорновий дошкою. Зверху на обшивку укладіть паркет, лінолеум, ламінат або ковролін.
4
Перед розміщенням подіуму дізнайтеся, яка максимальне навантаження припустима на перекриття. Для типової квартири цей показник дорівнює 400-800 кг на 1м2. Потім приплюсуйте вага самого подіуму і можливе навантаження на нього.
5
Якщо ви не плануєте змушувати подіум меблями, то достатньо буде зробити конструкцію під навантаження 150 кг/1м2. При цьому використовуйте для каркаса брус з перетином 4 см. Стійки встановіть з кроком в 0,4-0,5 м. Якщо на подіумі передбачається встановити меблі, то розраховуйте вагу і підбирайте товщину стійок, вже виходячи з цієї обставини. При навантаженні на подіум 200 кг/м2 візьміть брус з перетином 5 см або більше. Стійки розташовуйте на відстані 0,4 м одна від одної.
6
При виготовленні каркаса встановлюйте дошки під прямим кутом один до одного і закріплюйте цвяхами. Обшийте каркас фанерою, прикріплюючи її шурупами до дощок. Завершіть роботу укладанням на конструкцію фінішного покриття.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FvN19xUVMwc
Зведення подіуму в спальні допоможе створити ефект зонування простору на робочу і спальну зони. Завдяки зведенню такої конструкції велике двоспальне ліжко можна розмістити, не захаращуючи простір.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний брус
  • - цвяхи
  • - фанера
  • - матеріал для фінішної обробки
  • - точкові світильники
  • - саморізи
  • - шуруповертсветільнікі
Інструкція
1
Визначте, якої висоти буде подіум. Якщо високий, забезпечите його переносним приступцю або зробіть зручні сходинки. Влаштовуючи подіум висотою від 0,5 м, використовуйте зону під ним для зберігання різних речей або для розташування висувною ліжка. З торця подіуму можна організувати полки або висувні ящики. Вибираючи місце для зведення конструкції, подбайте про те, щоб проходячи по кімнаті, ви не спотикалися через неї, особливо якщо вона досить низька.
2
Виготовте каркас для подіуму. Використовуйте для цього дерев'яний брус або металевий профіль. Якщо подіум межує зі стінами, відзначте на них рівень його висоти.
3
За наміченої лінії прикрутите брус або металопрофіль. Встановіть лаги, розташовуючи їх під прямим кутом. Розміщуйте опори на відстані 40 см один від одного, щоб покладений в подальшому Настя не прогинався.
4
Закріпіть стійки цвяхами. Для створення звукоізоляції прокладете під лаги пінополістирол або стрічку з каучуку, що володіють властивістю звукопоглинання.
5
Потім озбройтеся шуруповертом та шурупами і з усіх боків прикрутите до каркаса фанеру або OSB-плити. Попередньо розпиляєте обшивочний матреіал на фрагменти. Це дозволить укласти його на каркас без будь-яких ускладнень. Між фрагментами, щоб уникнути виникнення деформації матеріалу, залишайте невеликі проміжки.
6
Після обшивки каркаса приступайте до створення фінішного покриття. Використовуйте для цього паркет, ковролін, плитку, масивну дошку або лінолеум. Як правило, для виділення конструкції її обробляють матеріалом, відмінним від того, яким покритий підлогу в кімнаті.
7
Нерідко для підсвічування в торці сходинок вбудовують точкові або люмінесцентні світильники. Отвори для них проробляйте за допомогою дриля з коронкою відповідного розміру, а комунікації приховуйте під обшивкою.