Як перестелити в квартирі пол.

Якщо дошки з часом зносилися і почали прогинатися, а між ними утворилися щілини, пол потребує реконструкції. Залежно від стану лаг і елементів настилу його можна перестелити частково або повністю.
Вам знадобиться
  • - обценьки;
  • - дерев'яні дошки;
  • - фанера;
  • - шурупи.
Інструкція
1
Старий підлогу демонтуйте за допомогою лапи. Якщо частина дощок, що залишилися в хорошому стані і не схильних до гниття, ви вирішили залишити, намагайтеся не пошкодити їх, виймаючи цвяхи. Після демонтажу заново їх прістрогайте.
2
Сильно прогнилі рассохшиеся лаги замініть на нові. Не варто підкладати під дошки клини, так як подальше ослаблення їх посадки знову зробить підлогу непевним. Якщо ж використання клинів не вдалося уникнути, то, підклавши їх між дошками і лагами, додатково зафіксуйте цвяхами.
3
Якщо ті дошки, які призначені для заміни старих, відрізняються від останніх по товщині, зрубаєте їх тильну сторону в тих місцях, на які припадають лаги. Після укладання вони будуть лежати на єдиному рівні зі старими дошками.
4
За укріпленим і вирівняним лагам укладіть дошки, спочатку без кріплення. Перевірте, наскільки щільно вони один до одного прилягають, і тільки після цього прибийте, згуртовуючи їх за допомогою скоб.
5
Щоб грунтовно вирівняти дощату підлогу, вдамося до допомоги настилу з фанери. Вибирайте її за наступним принципом: чим у підлоги більше нерівностей, тим вона повинна бути товще. Для додаткового утеплення постеліть рулонний утеплювач.
6
Підігнавши фанеру під розмір статі, обріжте зайві шматки. Походіть по ній, щоб оцінити її стійкість. У тих місця, де фанера прогинається, підкладіть шматочки ДВП і зробіть позначки. Місця з'єднань листів фанери заповніть піною або силіконовим герметиком.
7
Прикріпіть фанеру до підлоги за допомогою шурупів. Розміщуйте їх на відстані 50 см один від одного. При цьому не закручуйте їх до кінця і не розташовуйте в місцях, де були зроблені позначки. Знову пройдіться по фанерного підлозі, щоб переконатися в точності підгонки листів. Потім підтягніть кріплення, утапливая в дереві капелюшки шурупів.