Як увійти в BIOS в IBM.

Комп'ютери, сумісні з IBM PC, обладнані мікросхемою ПЗУ, в якій зберігається спеціальна програма - BIOS. Саме вона запускається відразу після включення, перевіряє справність устаткування і передає управління операційній системі.
Інструкція
1
Для зберігання налаштувань BIOS служить окрема мікросхема статичної пам'яті, що живиться від батарейки. Зміна цих налаштувань здійснюється за допомогою утиліти CMOS Setup, яка входить до складу BIOS. Викликати цю утиліту після того, як операційна система вже почала завантажуватися, неможливо. Тому щоб в неї увійти, доведеться перезавантажити машину або запустити її з вимкненого стану. Відразу після цього почніть швидко натискати на клавішу "Delete", поки утиліта не запуститься. Якщо завантаження операційної системи все одно почалася, здійсните перезавантаження, але на цей раз замість "Delete" використовуйте клавішу "F2". Перша з цих клавіш використовується в основному в настільних комп'ютерах, а друга - в ноутбуках, але буває і навпаки.
2
Можливо, після входу в CMOS Setup у вас буде запитано пароль. Введіть його. Якщо комп'ютер чужий, а пароля ви не знаєте, не намагайтеся обійти цей захист. Якщо ж ви просто придбали вживану материнську плату, а власник забув відключити введення пароля, вимкніть комп'ютер, зніміть з плати батарейку, замкніть контакти держателя (але не самої батарейки), розімкніть їх, а потім поставте елемент назад.
3
В утиліті CMOS Setup є декілька розділів, розташування і призначення яких залежить від розробника BIOS. Візьміть за правило не змінювати ті параметри, призначення яких вам невідомо. Неписьменним зміною деяких з них можна зіпсувати процесор та інші вузли машини. При необхідності встановіть пароль для входу в CMOS Setup або на завантаження ОС. Запам'ятайте його.
4
Після того як всі необхідні зміни зроблені, натисніть клавішу "F10", а потім - на екранну клавішу "Yes". Якщо ж ви випадково змінили параметри, призначення яких вам невідомо, і не впевнені в безпеці таких змін, замість клавіші "F10" використовуйте "Esc". Після цього знову увійдіть в утиліту і на цей раз налаштуйте все правильно.
5
Після виходу з утиліти машина автоматично почне перезавантажуватися. Якщо ви встановили пароль на завантаження ОС, введіть його.