Як зняти двигун з "класики". Як зняти двигун ваз 2106.

Двигун автомобіля ВАЗ-2101, в народі іменується "класикою", не вічний. Тому після певного пробігу слід провести його ремонт. В такому випадку перед його витягуванням слід зняти його головку. Але це потрібно рідко, найчастіше двигун знімають з машини цілком, без розбирання.
Вам знадобиться
  • - ключ на 8;
  • - ключ на 10;
  • - ключ на 13;
  • - торцева головка на 19;
  • - ланцюг або мотузка;
  • - лебідка або сталева труба;
  • - ємності для зливу масла і охолоджуючої рідини.
Інструкція
1
Візьміть ключ на 13 і зніміть капот, це полегшить завдання. Для початку слід відкрутити шість болтів (по три з кожного боку).
2
Злийте охолоджуючу рідину. Для цього підставте під нижній шланг радіатора ємність (8-10 л, краще таз).
3
Відкрийте кран отопітеля салону, звільніть стяжной хомут на нижньому патрубку радіатора і від'єднуйте від радіатора. Як тільки потече рідина, відкрийте кришку на розширювальному бачку і, якщо є, на самому радіаторі.
4
Злийте масло з картера двигуна, підставивши ємність (3л) і відкрутивши пробку.
5
Візьміть ключ на 10 і відкрутите три болта на повітряному фільтрі та зніміть його кришку. Ключем на 8 відверніть чотири болта, які кріплять нижню частину фільтра до карбюратора, і зніміть його.
6
Отсоедините трос підсосу від карбюратора, викруткою зніміть важіль акселератора. Ослабьте хомути і від'єднайте паливний шланг від бака до бензонасосу.
7
Відкрутіть ключем на 10 болти, які кріплять радіатор, і витягніть його.
8
Візьміть накидний ключ на 13 і відкрутите чотири гайки, які кріплять глушник до випускного колектора. Від'єднайте від головки блока та помпи патрубки обігрівача салону.
9
Зніміть з двигуна навісне обладнання - генератор, розподільник запалювання, стартер, відкрутивши останній ключем на 13 три болта - два зверху і один знизу. Від'єднайте штекера масляного датчика і датчика охолоджувальної рідини.
10
Візьміть головку на 19 і подовженим ключем знизу автомобіля відкрутіть чотири болта, якими коробка передач кріпиться до мотора. Підставте упор під КПП.
11
Отсоедините карданную передачу від КПП, потім від кузова автомобіля і посуньте її назад, щоб вторинний вал вийшов з двигуна.
12
Відкрутіть зверху гайки кріплення двигуна до подушок на передній балці. Обв'яжіть мотор мотузкою або ланцюгом.
13
Витягніть двигун за допомогою лебідки або вручну. В останньому випадку знадобитися піднесення біля коліс, а в ремені або ланцюг вставте сталеву трубу діаметром 50 мм, краї якої повинні виступати за габарити машини на 60-100 см.
Для того щоб демонтувати двигун з автомобіля ВАЗ класичних моделей 2101-07, необхідно докласти деяких зусиль. Але, як кажуть на Сході: "Дорогу осилит идущий".
Вам знадобиться
  • Набір інструменту,
  • стропи,
  • підйомний механізм.
Інструкція
1
На підготовчому етапі зняття двигуна, з будь-якої моделі автомобілів ВАЗ, в першу чергу демонтуються капот і радіатор (не забудьте злити охолоджуючу рідину), та від'єднується акумуляторна батарея, яка також витягується зі свого гнізда.
2
Потім необхідно від'єднати вихлопні труби від випускного колектора, відкрутити гайки кріплення двигуна до опорних гумовим подушкам, від'єднати всі роз'єми електричної проводки, пов'язані з підключенням систем двигуна до бортової мережі автомобіля. Від'єднати тягу акселератора від карбюратора або інжектора. Зняти воздухоочиститель і високовольтні дроти разом з кришкою переривника-розподільника. А також треба від'єднати паливопровід.
3
Закінчивши роботи в моторному відсіку, в салоні автомобіля знімаємо важіль перемикання КПП разом з чохлом. Після чого виконуються роботи знизу машини: від'єднується від КПП карданний вал, знімається робочий циліндр зчеплення, від'єднується електрична проводка від датчика заднього ходу, а також трос спідометра, відкручується кронштейн задньої опори силового агрегату, викручується гвинт кріплення кабелю маси до двигуна і демонтується захист картера.
4
Тепер все готово до витягання силового агрегату з автомобіля (двигун, з'єднаний з КПП). Стропи зафіксуйте на голівці блоку циліндрів в спеціальних, передбачених заводом-виготовлювачем, скобах для зняття мотора. І обережно, не поспішаючи, починайте підйом двигуна з одночасним його зміщенням вперед по ходу автомобіля. Після того як двигун буде повністю виведений з моторного відсіку, укладіть його на заздалегідь підготовлене місце.
Зверніть увагу
Процедура зняття двигуна з автомобіля ВАЗ віднімає не більше двох годин за часом, навіть у людини, що має невеликий досвід виконання подібної роботи.