Як написати бізнес-план для кафе. Як відкрити кафе кондитерську.

Власне кафе - непоганий старт в ресторанному бізнесі. Однак щоб справу з самого початку пішло правильно і не приносило збитків, необхідно написати чіткий бізнес-план. Він особливо важливий, якщо ви залучаєте інвесторів або претендуєте на отримання державної субсидії.
Інструкція
1
Виберіть нішу, в якій ви будете працювати. Можна відкрити експрес-кафе, заклад національної кухні, кафе, яке спеціалізується на продажу певного продукту, наприклад, страв на грилі або морозива.
2
В вступному розділі бізнес-плану докладно опишіть тип кафе, його цільову аудиторію. Вкажіть організаційно-правову форму бізнесу. Для громадського харчування найзручніше статус індивідуального підприємця, що дозволяє платити податки за спрощеною схемою. Оцініть ступінь успішності проекту, наявність конкурентів, можливе місце розташування.
3
Наступний пункт бізнес-плану повинен містити докладний опис самого проекту. Вкажіть кількість залів і місць вашого кафе, передбачувану площу обідньої зони, кухні та підсобних приміщень, час роботи підприємства. Опишіть, як ви припускаєте обслуговувати клієнтів і яку кухню плануєте їм запропонувати. Чим точніше ви намалюєте образ майбутнього кафе, тим зрозуміліше він буде і для вас, і для потенційних інвесторів.
4
В пункті «аналіз ринку» вкажіть кількість потенційних конкурентів в місті і конкретному районі, де ви плануєте розміщення кафе. Опишіть помилки і досягнення цих підприємств і можливості їх обліку або усунення.
5
Складіть виробничий план. Тут має бути зазначено, яке приміщення ви плануєте придбати, орендувати або побудувати. Якщо потрібен капітальний ремонт чи реставрація будівлі, обов'язково відзначте цей пункт. Вкажіть побажання до дизайну проекту та необхідним оздоблювальним матеріалам.
6
Дуже важливий пункт - матеріальне забезпечення проекту. Підрахуйте кількість кухонного обладнання, яке вам знадобиться. Заплануйте покупку і монтаж вентиляційної системи, пароконвектомата, гриля, електричних плит, мийного обладнання, обробних столів і холодильних камер. Не забудьте дрібну техніку: кавоварку, міксери, мікрохвильові печі, слайсери та інше. Підрахуйте потрібну кількість меблів для залу, декоративних елементів, світильників, посуду, приладів та текстилю.
7
Розробіть базове меню кафе з урахуванням його спеціалізації. Вирішіть, чи будете ви вводити бізнес-ланчі, спеціальне дитяче меню, бонуси і компліменти для гостей. Не забудьте про алкогольну карту. Кафе, що пропонує обіди та вечері, може містити в меню близько 40 страв, включаючи закуски і десерти, і не менше 50 позицій напоїв з урахуванням чаю, кави і алкоголю. Для кафе-морозива ситні блюда можна виключити, зате розширити асортимент десертів, безалкогольних коктейлів і кави.
8
Підрахуйте необхідну кількість персоналу. Для кафе вам знадобиться директор, чотири кухарі (по два на зміну), стільки ж офіціантів, прибиральниця приміщень та мийниця посуду. Можливе включення в штат адміністратора і підсобних робітників.
9
Особливу увагу приділіть складанню фінансового плану. Порахуйте витрати на оренду або купівлю приміщення, його ремонт, благоустрій прилеглої території. Запишіть витрати на дизайн кафе, закупівлю обладнання для кухні та залу, зарплату персоналу. Окремим пунктом пропишіть, скільки ви плануєте витратити на просування і рекламу.
10
Останній пункт - передбачувані доходи підприємства. Прорахуйте час, через який ваше кафе повинно вийти на самоокупність. Зазвичай воно не перевищує 10-12 місяців. Вкажіть суму середнього чека, плановану завантаження залу в денні та вечірні години. Прорахуйте оптимістичний і песимістичний сценарій розвитку бізнесу та виберіть за зразок щось середнє.
Складання бізнес-плану - важлива частина підготовчих робіт для будь-якого виду бізнесу. Якщо ви хочете самі відрити ресторан, то складаєте бізнес-план для себе як засновника бізнесу. Ви ще раз обмірковуєте модель будівництва свого бізнесу і фіксуєте його основні моменти. Якщо вам потрібно надати бізнес-план для інвестора, то його метою буде максимальне залучення інвестицій у ваш проект. Познайомтеся з обома видами бізнес-планів.
Інструкція
1
Спочатку розгляньте, як складати бізнес-план для себе. На перший погляд здається, що ніякі плани вам вже не потрібні, що ви вже все знаєте. Але не поспішайте з висновками - краще зайвий раз все обміркувати і записати на папері, ніж потім рвати на собі волосся, якщо ваш ресторан замість планованої вигоди приноситиме одні збитки. Спокійно запишіть всі свої думки на папері: психологи в один голос твердять, що в такому вигляді наші думки виглядають набагато реальніше.
2
Бізнес-план ресторану повинен повністю охоплювати всі найважливіші пункти по створенню та розкрутці вашого ресторану. Ось основні положення, які варто детально обдумати: - вид вашого ресторану (звичайний, елітний, національний), - ваші цільові відвідувачі (обрисуйте в загальних рисах портрет вашого потенційного відвідувача: його вік, соціальний стан, дохід, сімейний стан і т.д. ), - асортимент вашого ресторану (яким буде ваше меню, фірмові страви) .- розташування ресторану (спальний район або елітні будинки), - площа по ресторан (її розміри та орендна плата), - обладнання та продукти (постачальники, закупівельна вартість та ціна страв), - персонал (кухарі, офіціанти, охорона, бухгалтерія), - необхідні витрати на оформлення документів по реєстрації ресторану і ліцензій, - витрати на рекламу.
3
Після того як ви відповісте на всі питання, ваш ресторан буде виглядати більш реальним. Ви зможете підрахувати необхідну кількість фінансових вкладень у відкриття свого бізнесу.
4
Варто провести розвідку у конкурентів, особливо якщо пригледіли місце під ресторан поруч з уже діючим кафе або рестораном. Пошукайте інформацію в інтернеті, в засобах масової інформації, в колі бізнесменів, у яких вже є досвід роботи з рестораном.
5
Якщо ви готуєте бізнес-проект ресторану для інвестора, то скласти потрібно дещо інший документ. У своєму бізнес-плані ви повинні показати, що ваш ресторан має хороші перспективи роботи, йому потрібно надати підтримку і допомогти розвиватися далі.
6
Більш докладно варто зупинитися в бізнес-плані на заслугах і досягненнях вас особисто і ваших працівників як майбутніх членів однієї команди. Опишіть інвестору майбутнє свого ресторану, спираючись на маркетингові дослідження.
7
Важливим питанням буде час окупності ресторану - інвестору вкрай важливо знати розміри і терміни отримання прибутку. Складіть приблизний план-прогноз на перший рік існування ресторану із зазначенням фінансових затрат. Інвестор повинен бути впевнений в вас, як партнері.
Корисна порада
Щоб привернути увагу інвестора до вашого проекту, обміркуйте заздалегідь всі деталі зустрічі - від вашого ділового костюма до форми вашого бізнес-плану ресторану.