Як лікувати вегетативну нервову систему.

Вегетативна нервова система, що складається з центральних і периферичних структур, пронизує весь організм, з одного боку контролюючи його, з іншого - перебуваючи в повній залежності від нього. Основною ознакою порушення її роботи є вегетативно-судинна дисфункція. Захворювання системне, що зачіпає всі органи і системи. Розрізняють серцево-судинні, дихальні і травні розлади.
Вам знадобиться
  • - фітотерапія;
  • - ведення здорового способу життя.
Інструкція
1
Симптоми вегето-судинної дистонії вельми різноманітні: підвищена метеочутливість, відчуття жару або зябкости в звичних температурних умовах, сильне серцебиття, неприємні симптоми в кишечнику, нестабільний артеріальний тиск, скарги на головний біль або запаморочення, розлад сечостатевої системи тощо. Різноманітних порушень так багато, що діагностика ВСД часто утруднена, і, як правило, є діагнозом виключення після проведення ЕКГ, дослідження полів зору, огляду окуліста, кардіолога, психотерапевта, ендокринолога, клінічних аналізів сечі і крові.
2
Тільки після проведення всіх досліджень, виявлення найбільш слабких місць у здоров'ї хворого можливий вибір тактики лікування. Як правило, необхідно комплексне оздоровлення всього організму, а також безпосередній вплив на вегетативну нервову систему . Медикаментозне лікування призначає лікуючий лікар індивідуально, виходячи зі стану хворого. Але головна вимога полягає в веденні здорового способу життя.
3
По-перше, необхідна корекція функцій органів, що заподіюють найбільше занепокоєння. При патології ЖКТ рекомендується використовувати збори лікарських трав, рекомендованих при колітах, гастродуоденітах, ентероколітах, але в дозі меншій, ніж при гострій патології. Харчування має бути помірним і різноманітним.
4
При печінкової патології обмежте смажене і жирне. Крім зборів лікарських трав, рекомендується курсовий прийом гепатопротекторів - «Карсилу ®», «Ессенціале-форте» та ін.
5
При ниркових захворюваннях - приймайте «ниркові чаї», обмежте солону і гостру їжу.
6
Організуйте правильний режим праці та відпочинку. Щодня виконуйте фізичну зарядку, але не до втоми. Корисне плавання, швидка ходьба, гра в теніс і ін.
7
Контрастний душ, регулярний масаж, медитація, аутотренінг, ароматерапія, музико- та кольоротерапія, голковколювання і точковий масаж, спілкування з природою - відносяться до заходів, що значного оздоровленню ВНС.
Зверніть увагу
Найбільший вплив на здоров'я вегетативної нервової системи робить стан печінки, ШКТ (особливо тонкого кишечника), нирок, а також дисфункція гормональних залоз - гіпофізу і надниркових залоз.
Корисна порада
Систематичне порушення режиму праці та відпочинку, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування - причина тривалого розладу вегетативної нервової системи.