Як лікувати запалений лімфовузол на шиї.

Лімфатичні вузли відіграють роль фільтрів, що затримують мікробні тіла. Кілька великих скупчень лімфовузлів знаходяться на шиї . Їх запалення може бути викликане хворобами органів дихання і голови, а також загальносистемним захворюванням.
Інструкція
1
Лікування запалення лімфатіческсіх вузлів в області шиї починається з встановлення діагнозу. Зверніться до терапевта або педіатра (якщо захворіла дитина). Розкажіть, коли відбулося збільшення вузлів, які нездужання супроводжують його, чи був контакт з інфекційними хворими. Методом пальпації фахівець встановить стан вузла: наскільки він еластичний, рухливий, чи викликає хворобливі відчуття. Найбільші побоювання повинні викликати щільні малорухомі лімфовузли, характерні для гемобластоза або раку. Саме тому будь-яке самолікування, особливо прогрівання, може лише погіршити перебіг хвороби.
2
Причиною запалення підщелепних і шийних вузлів, особливо в дитячому віці, може бути вірусне захворювання, таке як кір, краснуха, інфекційний мононуклеоз, лімфоцитоз. Ще одна можлива причина - запальні процеси ЛОР-органів, а також порожнини рота. Якщо процес збільшення шийних вузлів супроводжується тривалою лихоманкою, схудненням, нічним потінням, то це може бути ознакою туберкульозу, онкологічного захворювання.
3
Якщо запалення протікає на тлі ГРВІ, то всі терапевтичні заходи призначаються з метою ліквідувати джерело хвороби. Хворому призначаються імуномодулюючі препарати, прийом настоянки ехінацеї. При гострому перебігу хвороби призначаються антибіотики групи макролідів. Запалення в лімфатичних вузлах при цьому повинно пройти само собою. Прийом гомеопатичних засобів, таких як «Лімфоміозот», може супроводжувати, але не заміняти медикаментозну терапію. В деяких випадках вогнищем інфекції може бути ротова порожнина. Звернення до стоматолога для її санації може виявитися достатньо, щоб запалення минуло.
4
Якщо причину збільшення шийних і підщелепних лімфовузлів не змогли встановити протягом 3 тижнів, хворому призначається діагностична біопсія вузла. Результати гістології розглядаються цілісно, з урахуванням всієї клінічної картини захворювання та даних інших аналізів. Від того, наскільки своєчасно і повно буде досліджено запалення, залежить сприятливий прогноз захворювання і адекватність призначеного лікування.