Як полагодити дзвінок. полагодити дверний дзвінок.

Непрацюючий дверної дзвінок здатний доставити мешканцям чимало незручностей. Неполадка може виникнути в самому дзвінку, в проводці і кнопці. Щоб все знову запрацювало, необхідно попередньо дізнатися, що ж саме зламалося.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - кусачки;
  • - гумові рукавички;
  • - дві настільні лампи;
  • - індикатор фази;
  • - розетка;
  • - вилка.
Інструкція
1
У більшості випадків дверний дзвінок отримує мережеве напруга через той же автомат, що і люстри. Увімкніть люстру в передпокої, після чого вимкніть в під'їзній щитку спочатку один, а потім і другий автомат, що відноситься до вашої квартирі. Залиште вимкненим той з них, який змусить люстру згаснути. Автомат же, що живить розетки, потрібно включити, щоб могла працювати настільна лампа - без її світла ви працювати на зможете, оскільки люстра знеструмлена.
2
Одягніть гумові рукавички. Акуратно, не торкаючись жив виходять із стіни проводів, зніміть зі скруток ізоляцію. За допомогою індикаторної викрутки переконайтеся, що жоден з цих проводів не перебуває під напругою. Замість дзвінка тимчасово підключіть до них розетку, а в неї включите іншу настільну лампу (з включеним вимикачем). Увімкніть автомат - лампа засвітиться, вимкніть - вона знову згасне. Так ви дізнаєтеся, чи немає обриву на ділянці від автомата до дзвінка. Якщо він є, для його усунення зверніться до електрика.
3
При відключеному автоматі приберіть тимчасову розетку. Візьміть омметр і підключіть до інших проводах - тонким, що йде від кнопки. Тримаючи прилад в руці тільки за пластмасові частини і не торкаючись щупів та провідників, попросіть помічника натиснути і відпустити кнопку. Якщо стрілка відхилиться, справні і кабель до кнопки, і вона сама.
4
Якщо стрілка не відхилилася, зніміть кнопку, розберіть її і огляньте. За допомогою того ж омметра переконайтеся, що при натисканні контакти впевнено замикаються. При необхідності почистіть і підігніть їх. Після цього переконайтеся, що вони не замкнуті постійно, інакше дзвінок може згоріти.
5
Встановіть кнопку на місце і знову підключіть омметр до проводів, що йдуть від кнопки. Якщо сама кнопка справна, але через кабель її замикання не виявляється, замініть кабель або знайдіть в ньому місце обриву і усуньте пошкодження.
6
Для перевірки справності самого дзвінка зніміть його, підключіть до нього мережеву вилку і включіть на кілька секунд в розетку. Вимкнувши дзвінок, видаліть вилку. Якщо під час здійснення перевірки він не працював, його слід віддати в ремонт або поміняти.
7
відремонтовано та замінено всі компоненти ланцюга, з'єднайте фазний провід з одного з жил кабелю, що йде до кнопки, другу жилу цього кабелю - з однією з клемою дзвінка, а іншу клему дзвінка - з нульовим проводом. Переконайтеся у відсутності коротких замикань, після чого ретельно ізолюйте всі з'єднання. Увімкніть автомат і переконайтеся, що дзвінок заробив.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою і не допускайте коротких замикань.