Як бинтувати плече. бинтування плечового суглоба.

Бинтування плечового суглоба необхідно в разі вивиху, перелому або інших пошкодженнях, при яких потрібно зафіксувати суглоб або ж утримати на рані покриває засіб. Використання бинта найбільш поширене, але щоб пов'язка виконувала свої функції, бинтувати плече потрібно правильно.
Вам знадобиться
  • Бинт.
Інструкція
1
Пов'язку накладайте міцно, щоб вона не зісковзувала і не збивалася, але при цьому не занадто давила, викликаючи погіршення кровопостачання і біль. Частина тіла, яку перев'язують, повинна бути повністю доступною для бинтуванні. Процедура завжди проводиться зліва направо. Обороти бинта можуть бути спіралевіднимі, у вигляді перехрещення або вісімки. Слідкуйте за тим, щоб людина, якій робиться перев'язка, завжди знаходився в правильному статичному положенні, не прогинався назад і не опускав плече.
2
При бинтовании плеча стійте обличчям до хворого, в правій руці тримаючи сам бинт, а в лівій - його вільний кінець. Натяг бинта має бути рівномірним по всій кінцівки, щоб не утворювалися складки. При кожному наступному обороті бинт покриває попередній оборот приблизно наполовину. Не забувайте про стерильність матеріалу, а також про діаметр бинта. Занадто вузький збільшить час перев'язувального процесу, а після перев'язки викликатиме хворобливі відчуття, врізаючись в тіло.
3
На суглоб плеча накладайте бинтовую пов'язку, що нагадує колосовидну. З верхньої третини плечового суглоба починайте бинтувати, проводячи верхній виток через нього. Потім ведіть бинт в пахвову западину з протилежного рані боку, далі спереду по грудній клітці і суглобу плеча, заходячи в пахвову западину з хворої сторони і після перехлеста в області плеча, повертайте бинт в пахвову западину зі здорової сторони. Виводите бинт на верхню третину плеча і там його і закріплюйте.
4
Якщо потрібно перебинтувати передпліччя, використовуйте спіральний або схожий тип пов'язки з перегином. Починайте з пари-трійки кругових ходів, а після ведіть бинт трохи косо, ніж необхідно для спиралевидной пов'язки. Притримуйте нижній край бинта лівою рукою великим пальцем. Трохи розкачайте головку бинта і перекрутити його до себе таким чином, щоб нижній його край ставав верхнім і, навпаки. Перекручуйте бинт тільки по одній лінії і на одній стороні. Перев'язуючи лікоть, тримайте його зігнутим під кутом.