Як відрізати трубу під кутом.

При монтажі труб для водопроводу, каналізації або для інших цілей, часто необхідно відрізати трубу під кутом. При цьому найменша помилка в побудові лінії зрізу призведе до порушення лінії зварювання труб і, як наслідок, до неправильного монтажу. Щоб зробити роботу якісно, скористайтеся наступними засобами.
Вам знадобиться
 • - аркуш паперу;
 • - тазик з водою;
 • - крейда;
 • - малярний скотч;
 • - Керн;
 • - комп'ютер і програма для складання розгорток труб;
 • - принтер;
 • - ножиці;
 • - скотч;
 • - токарний верстат;
 • - газополуменеве обладнання;
 • - зварювальний апарат;
 • - ножівка по металу;
 • - труборіз ;
 • - болгарка.
Інструкція
1
При необхідності відрізати трубу під кутом 45, візьміть квадратний аркуш паперу, складіть його по діагоналі і загорніть в нього трубу так, щоб кінці діагоналей зустрілися. Короткі сторони при цьому будуть вказувати лінію зрізу в 45 ?, обведіть цю лінію крейдою або продряпайте керном.
2
Якщо труба невелика, а вам потрібно отримати певний кут, візьміть тазик з водою і занурте трубу під потрібним ухилом. Ухил порахуйте попередньо. Кордон мокрого і сухого металу покаже вам лінію зрізу, обведіть її крейдою або продряпайте гострим предметом.
3
Щоб визначити лінію зрізу труби, скористайтеся вузьким малярським скотчем. Цей спосіб особливо зручний, коли труба довга, і різати її треба посередині. Наклейте скотч під потрібним кутом, його легко можна перемістити і відклеїти після відрізання. Щоб бути впевненим у тому, що скотч ліг рівно, оберніть трубу 2 або 3 рази.
4
Визначити точно кут зрізу спробуйте за допомогою програми складання розгорток труб або в звичайній програмі складання креслень, наприклад, в Corel Draw. Для цього скачайте програму і накресліть шаблон, вказавши довжину окружності (діаметр, помножений на число Пі) і необхідний кут. Якщо у вас немає цієї програми, складіть розгортку самостійно, скориставшись ОСТ 38-43-81.
5
Коли креслення буде готовий, роздрукуйте його на принтері (якщо необхідно, на декількох аркушах), виріжте, склейте скотчем. Потім прикладіть до труби і обведіть крейдою, або прокреслите керном.
6
Позначивши зріз лінією, розпиляєте по ньому трубу. Якщо є можливість, скористайтеся токарним верстатом, з його допомогою можна отримати досить рівний край. Щоб відрізати трубу рівно газополуменевим обладнанням або звичайною зварюванням, треба бути дуже досвідченим зварювальником.
Корисна порада
Для нарізування великої кількості труб купите труборіз або візьміть болгарку. В крайньому випадку, спробуйте розпиляти трубу вручну звичайною ножівкою по металу.
При виробництві будівельних і ремонтних робіт часто потрібно відрізати труби різного діаметру. Технологія роботи при цьому може відрізнятися в залежності від того, в якому місці розташована труба і чи можна її від'єднати від конструкції для обробки, а також від інструменту, яким ви володієте.
Вам знадобиться
 • Труборезние верстат, ножівка по металу, зубило, молоток, аркуш паперу; токарний верстат
Інструкція
1
Якщо є така можливість, використовуйте спеціальний Труборезние верстат. Це зручно, якщо труба конструктивно змонтована в певному місці, тому відрізати її іншими способами неможливо. Встановіть різак верстата, прикріпіть його і працюйте ручкою, здійснюючи зворотно-поступальні рухи до тих пір, поки труба не обожмется.
2
Чавунну трубу відрізуйте за допомогою ножівки по металу або зубила. Провівши точні вимірювання, відзначте місце майбутнього відрізу, потім покладіть під трубу дерев'яний брусок. По зробленій позначці надпілов трубу . Краще робити пропили ділянками по 20 мм. Тепер молотком і зубилом відбивайте трубу , поки шматки не розділяться.
3
Якщо потрібно відрізати трубу точно в перпендикулярному напрямку щодо її осі, візьміть звичайний аркуш паперу з рівним краєм. Оберніть папером трубу так, щоб краї аркуша точно збіглися один з одним. Коли намічена лінія точно перпендикулярна осі труби, можна сміливо різати по краю листа.
4
Наступний спосіб різання труб - на токарному верстаті. При цьому виникають складності, оскільки різець ніколи не відрізає виріб одночасно по всьому колу. Це може привести до його заклинювання і поломки. Щоб уникнути такої неприємності, візьміть менший по діаметру шматок труби, ніж обрізані. Потім надіньте на неї обрізок гумового шланга. Заштовхайте прогумований шматок в заготовку на необхідну глибину. Тепер можна спокійно відрізати трубу різцем, вона не сомнется і не заклинить інструмент. При цьому кромки виходять чисті і без задирок.