Як вибрати лижі для підлітка.

Лижні прогулянки надзвичайно корисні - біг на лижах зміцнює серцево-судинну систему, розвиває витривалість і силу. Це особливо важливо в підлітковому віці, коли все організм ще росте і розвивається. Але щоб лижний спорт приносив задоволення і радість, до вибору лижного спорядження для підлітка треба підійти серйозно і відповідально.
Інструкція
1
Залежно від рівня майстерності майбутнього власника виберіть категорію лиж. Для підлітків спеціально створені юніорські лижі. Якщо вам відомо, яким стилем буде кататися дитина, вибирайте лижі для класичного ходу, для ковзанярського ходу або універсальні лижі.
2
Визначте, лижі з якого матеріалу вам потрібні. Дерев'яні - доступні за ціною, але дерево дуже капризно. Такі лижі намокають від снігу, сохнуть при зберіганні в приміщенні, вони вимагають просмолювання і більш частого змазування мазями. Щоб позбавити себе від зайвих турбот, виберіть пластикові вироби.
3
Вибір лиж в чому залежить і від того, яким стилем катається ваша дитина. Якщо класичним - вибирайте лижі м'які з більш гострим і довгим носком. Якщо стиль катання підлітка коньковий - купите більш короткі і жорсткі лижі.
4
Виміряйте потрібну довжину лиж. Попросіть дитину витягнути руку вгору. Від отриманої висоти відніміть 10-15 см - це і буде оптимальна довжина лиж для підлітка. Якщо ви купуєте спортивне спорядження без дитини, щоб дізнатися необхідну довжину лиж просто додайте до його зростання 10-15 см.
Зверніть увагу
Не купуйте підлітку лижі «на виріст». Надто довгі, вони не будуть «слухатися» дитину, йому буде важко ними керувати, і задоволення від такого катання він не отримає. Занадто короткі для росту дитини лижі при класичному стилі не зможуть забезпечити йому якісний накат і хорошу швидкість.
Корисна порада
Якщо ви купуєте дерев'яні лижі, зверніть увагу на ковзаючу поверхню - на ній не повинно бути сучков.Прі виборі жорсткості слід враховувати, що чим більше вага спортсмена, тим жорсткіші лижі йому підійдуть. Але купувати підлітку занадто жорсткі лижі не варто - кататися на них недосвідченому людині труднее.Еслі ви хочете заощадити при покупці лиж - робіть покупку в кінці сезону, під час розпродажу товарів для зимових видів спорту. Врахуйте, проте, що підлітки швидко ростуть і до наступного лижного сезону нові лижі можуть стати йому попросту малі.