Як обертати барабанні палички.

Трюки з барабанними паличками розвивають спритність рук, вчать концентрації уваги і розвивають наполегливість у досягненні цілей. Вправи на обертання палицею можуть використовуватися не тільки музикантами. Це елемент дитячих пальчикових ігор, красивих фокусів і навіть терапії суглобових хвороб. Навчитися утримувати обертовий інструмент в руці нелегко. Гідну винагороду за численні тренування - ефект, який ви справите своєю майстерністю.
Вам знадобиться
  • - консультація з досвідченим музикантом;
  • - барабанні палички (олівці, ручки і т.п.).
Інструкція
1
Порадьтеся зі знавцем ударних інструментів, навіть якщо не ставите перед собою мети стати барабанщиком. Для віртуозного володіння паличками важливо знати деякі механізми професійної гри. Читайте основними захопленнями барабанної палички , «потоваришувати» з цим унікальним інструментом. Головною умовою для виконання трюків на обертання стане вміння уникати зайвого м'язового напруги.
2
Зробіть вправу на розслаблення. Вільно свесьте праву руку. Починайте повільно піднімати передпліччя, торкніться їм біцепса. Плече повинно залишатися розслабленим, кисть - провисати батогом.
3
Побалакайте пензлем, дайте їй вільно піднятися і впасти під впливом сили тяжіння. Повторюйте ці дії, поки вони не стануть абсолютно природними. Саме такі розслаблені руху зап'ясть важливі як при грі на барабанах взагалі, так і для обертання паличок зокрема.
4
Знайдіть точку балансу у палички. Зігніть руку в лікті і покладіть палицю між пальцями - великим і вказівним. Середній палець витягується уздовж інструменту, вказівний лягає на нього - утворюється замок, який стане точкою опори для подальшого вільного обертання барабанних паличок.
5
Тримайте палицю, не напружуючи м'язів. Постукайте нею по барабану - інструмент повинен легко відскакувати від пластикової поверхні. Досить утримувати його легкими дотиками, щоб він не вислизнув з рук. Місце захоплення палички, де буде спостерігатися самий вільний відскік, і є знайдена точка балансу. Зазвичай вона знаходиться на відстані 8-12 см від потовщеного кінця інструменту.
6
Якщо у вас немає під рукою барабана, спробуйте знайти точку балансу барабанної палички іншим способом. Побалансіруйте інструментом і визначте точку рівноваги, потім відступите від неї пару-трійку сантиметрів убік нижньої товстої частини. Саме тут і треба схопити палицю.
7
Спробуйте робити прокрутки барабанних паличок на зразок пропелера спочатку керуючої рукою, потім - одночасно в двох руках. Коли ви доведете обертання палки в одній руці до автоматизму, можете виконати ті ж дії іншої кінцівкою, але вже в дзеркальному відображенні. У роботі будуть задіяні пальці від великого до вказівного; основні затискачі здійснюються трьома пальцями - великим, вказівним і середнім (див. крок 4).
8
Витягніть всі пальці вперед і покладіть палицю горизонтально між вказівним і безіменним пальцями, під середній. Верхній, витончений, кінець інструменту повинен бути звернений в праву сторону від тулуба. Згадайте вправи на розслаблення; побалансіруйте паличкою. Прийміть таке вихідне положення, щоб інструмент лежав абсолютно прямо.
9
Натисніть середнім пальцем на палицю, щоб її загострений кінець відхилився до кута в 45 градусів по відношенню до тулуба. Легко, не натискаючи, утримуйте барабанну паличку середнім пальцем зверху і вказівним - знизу. Мізинець відхилите. Розгорніть палицю вертикально, вниз витонченим кінцем.
10
Тепер інструмент повинен знову відхилитися на 45 градусів до корпусу. Це досягається поштовхом великого пальця; барабанна паличка рухається за годинниковою стрілкою і розгортається - дивиться витонченим кінцем наверх.
11
Утримуйте палицю між середнім і вказівним пальцями; перейдіть її верхньою частиною в бік вашого правого плеча. Інструмент повинен прийняти горизонтальне положення, як в пункті 8. Однак тепер знизу лежить верхня фаланга вказівного пальця, зверху - великого, а з лівого боку - середня фаланга середнього.
12
Працюючи пензлем, поверніть палицю і встановіть її вертикально. Якщо ви все зробили правильно, витончений кінець інструменту дивитиметься вниз. Тепер ви повинні прокрутити «пропелер» у зворотний бік, щоб барабанна паличка прийняла вихідне положення по точному опису в кроці 8.
Корисна порада
Якщо ви навчитеся невимушено утримувати барабанні палички і керувати ними, можна з легкістю освоїти самі мудрі прокрутки і перебори інструменту в кисті. Щоб виконувати ефектні маніпуляції, зовсім не обов'язково мати барабан - скористайтеся олівцями або іншими придатними підручними інструментами.
Крутіння барабанних паличок - дуже ефектний прийом, який багато відомих барабанщики використовують під час виконання музики, наприклад, Геррі Браун. Щоб навчитися крутити барабанні палички , потрібно довго тренуватися.
Інструкція
1
Візьміть до уваги, що крутити барабанні палички те саме що кручению палки в карате. Фінти барабанними паличками можна робити як за допомогою двох пальців, так і за допомогою чотирьох. Однаково видовищно виглядає обертання за годинниковою стрілкою і в зворотному напрямку. Через 2-3 роки регулярної гри на барабанах цей навик з'являється сам по собі. Іноді його можна відпрацювати, спеціально приділяючи цьому час.
2
Покладіть паличку між вказівним і середнім пальцями перпендикулярно долоні і спробуйте обертати нею. Уявіть, що тримаєте в руках пропелер. Під час розкручування паличка постійно повинна розташовуватися тільки між вказівним і середнім пальцями. Спочатку тренувань можете допомагати іншими пальцями, проте з часом паличка почне крутитися у вашій руці легко і невимушено, ніби то без вашої допомоги.
3
Зверніть увагу, що не потрібно обертати паличкою як веслом - спочатку одним кінцем, потім - іншим. Намагайтеся тримати руку нерухомою, пересуваючи тільки двома робочими пальцями.
4
Зауважте, що пальці слід тримати рівно, допускається лише легкий вигин в фалангах.
5
Спробуйте використовувати декілька вправ для розробки рук і пальців. Це допоможе вам швидше освоїти крутіння барабанними паличками. Спочатку робіть, обертаючи паличками, одиночні удари по схемі: RLRLRL, де R - обертання вправо, L - вліво.
6
Коли зможете виконувати цю вправу в швидкому темпі, переходите до відробітку подвійних ударів: RRLLRRLLRRLL.
7
Освоївши і цю техніку, спробуйте виконувати парадідли: RLRRLRLLRLRRLRLL.
8
Наочну інформацію про те, як крутити барабанні палички ? подивіться у відео-школах Марка Мінемана, Боббі Джазомбека, а також Томаса Ленга. Альбом Changes групи Godsmack теж може виявитися вам корисним. У ньому Шенон Ларкін виконує різні фінти барабанними паличками.