Як зробити свердловину. прокачування свердловини повітрям.

Для поливу садової ділянки або забезпечення заміського будинку якісною водою необхідно пробурити свердловину . Щоб не стикатися з проблемами, слід знати особливості буріння і грамотно підійти до виконання роботи.
Вам знадобиться
  • - бур;
  • - бурильні штанги;
  • - обсадні труби;
  • - трос;
  • - желонка;
  • - металева сітка;
  • - підйомний блок;
  • - дрібний гравій;
  • - крупний пісок.
Інструкція
1
Визначте тип свердловини. Основними факторами для її вибору є цільове призначення, кінцевий діаметр і гідрогеологічні умови. Залежно від того, як стане використовуватися добута волога, залежить глибина буріння. Якщо ваші цілі обмежуються використанням води в літній сезон, робіть дрібну «свердловину на пісок». Вона доходить до пісочного водоносного горизонту на глибину 20-30 м і дає близько 800 л води в годину, що достатньо для поливу городу і зрошення.
2
Оберіть спосіб буріння. Для видобутку неглибокої води скористайтеся одним з методів буріння свердловин: ударно-канатним або обертальним. Для першого методу потрібно лебідка і забивний стакан - труба з ріжучої кромкою в нижній частині, для другого - невеликий набір ручних інструментів. Якщо ви обмежені в засобах, пробурити свердловину обертальним способом - він менш витратний і потребують допомоги тільки двох людей.
3
Підберіть тип бура. Залежно від будови грунту можна застосовувати бур-ложку і спіральний бур. Якщо має проходити суглинки або мокрий пісок, візьміть бур-ложку. Для робіт на ділянці з чистою глиною або глиною з домішками гравію використовуйте спіральний бур (змійовик) - він вирізає грунт, як велике свердло.
4
Вирийте в позначеному місці шурф і встановіть вишку. Візьміть до уваги, що вона повинна розташовуватися над землею на відстані не менше довжини однієї бурильної штанги. Зберіть бурильну колону. Спочатку вона складається з однієї штанги і прикріпленого до неї бура.
5
Опускайте пристрій вертикально до землі і починайте його обертати. Пройдіть вглиб на довжину бура (50-70 см), дістаньте колону і очистіть бур від налипання. Якщо змійовик важко виходить з свердловини, зменшите кількість захоплюваного грунту, скорочуючи шлях проходження. У міру просування вниз постійно нарощує довжину бурильної колони. При досягненні водоносного шару не зупиняйте процес, а проходите до водотривкому шару.
6
Підготуйте свердловину до роботи. Приберіть з неї рідку суміш за допомогою желонки. Опустіть на чисте дно металеву сітку-фільтр. Заповніть залишився простір між стінками свердловини і фільтром дрібним гравієм або крупним піском. Засипте шурф і встановіть ручний або електричний насос.
Зверніть увагу
Водоносні шари, розташовані близько до поверхні, поповнюються атмосферними опадами і стічними водами, а тому в них присутні непотрібні домішки. Використовуйте воду дрібного залягання тільки для поливу та зрошення.
Корисна порада
Для цілорічного забезпечення заміського будинку чистою водою буде потрібно глибока (від 35-140 м) свердловина. Ці роботи дороги, вимагають залучення спеціальної техніки та подальшого облаштування автоматикою, потужним насосним обладнанням та додатковою системою фільтрів.