Як визначити хворобу кішки.

Не завжди хвороба кішки можна розпізнати з першого погляду. Іноді на вигляд тварина здається здоровим, проте люблячий господар зауважує зміни в поведінці вихованця і починає бити тривогу. Щоб не завантажувати зайвий раз даремно ветеринара, викликаючи його по кожній дрібниці, простіше навчитися визначати ознаки котячого нездужання самостійно.
Інструкція
1
Зверніть увагу на зовнішній вигляд кішки. Сухий і гарячий ніс - далеко не єдина ознака хвороби тварини. Якщо ваша вихованка нездорова, у неї, швидше за все, потьмяніє і буде стовбурчитися шерсть, скоротиться рухливість, різко пропаде апетит і інтерес до всього що відбувається. Варто насторожитися і в тому випадку, коли товариська і грайлива домашня улюблениця раптом починає більшу частину часу проводити в закритому і темному просторі, наприклад, в шафі або під ліжком.
2
Спостерігайте за виділеннями кішки протягом декількох днів. Приводом для звернення до лікаря повинні послужити запор або пронос, кров у калі, занадто темний або занадто світлий колір фекалій. З боку сечостатевої системи про порушення можуть сигналізувати: нетримання сечі, плач тварини при сечовипусканні, відмова ходити на звичне місце (якщо відвідування лотка асоціюється з болем і дискомфортом).
3
Проведіть самостійний огляд кішки. Візьміть її на руки, покладіть до себе на коліна, лапами догори, і обережно обмацайте живіт. Якщо він роздутий або твердий, а ваші дотики явно завдають тварині біль, значить, у пацієнтки є проблеми з боку шлунково-кишкового тракту. Проведіть пальцями по всьому кожному покрову: чи не з'явилися під шерстю виразки, пухлини і нарости. Загляньте кішці в очі і вуха: у здорової тварини вони повинні бути чистими, без гнійних виділень. Відкрийте котячу пащу: наліт і виразки на мові, різкий запах свідчать про хворобу.
4
Зважте кішку, якщо вам здається, що вона різко схудла або поповніла. Знайдіть лінію пульсу на внутрішній стороні стегна і порахуйте його. Якщо результат вище 120 ударів на хвилину, можливо, у тварини піднялася температура. Перевірити це можна за допомогою електронного градусника, змастивши його кінчик вазеліном і ввівши на кілька хвилин в анальний отвір під хвостом тварини. Однак будьте готові до того, що кішка може не дозволити господареві здійснити з нею таку маніпуляцію.
5
Зателефонуйте до ветклініки і перерахуйте всі симптоми, які ви виявили. Іноді лікарі дають консультації по телефону. Але якщо вам скажуть, що необхідний особистий огляд, не відкладаючи, везіть кішку на прийом або викличте ветеринара додому.
Захворювання кішок можуть відрізнятися за ступенем складності та походженням. В основному є кілька груп котячих недуг: вірусні інфекції, шкірні захворювання, травми, захворювання шлунково-кишкового тракту. Залежно від правильної діагностики захворювання і застосовуються методи лікування. У випадку з кішками, лікування необхідно починати негайно.
Інструкція
1
Єдиним методом, що дозволяє захистити кішок від гострих вірусних інфекцій і захворювань, є вакцинація. Віруси небезпечні тим що, як правило, такі захворювання закінчуються смертельним результатом. Визначити вірусні інфекції можна за станом слизових як, наприклад, при котячому грипі, ентериті і хламидиозе. Якщо кішка почала чхати або кашляти або, навпаки, у неї відбувається зневоднення, це ознаки вірусного захворювання.
2
Слідкуйте за роботою шлунково-кишкового тракту кішки. Будь-які зміни в стільці повинні насторожити господаря. Якщо у кішки пронос, це не означає, що її погано годують. Такий симптом може бути ознакою кишкового отруєння, що саме по собі при правильному лікуванні ні страшно. А може бути причиною ураження організму внутрішніми паразитами, або бути причиною інфекції. Якщо при цьому відбувається сильне збільшення живота через роздуття черевної стінки, швидше за все, це котячий інфекційний перитоніт. У цьому випадку, кішку необхідно негайно доставити до ветклініки. Взагалі всі захворювання шлунково-кишкового тракту вимагають оперативної діагностики та лікування.
3
Найстрашніше захворювання, яке передається від кішок до людини - сказ. Проти нього необхідно щорічно вакцинувати кішку - це єдиний метод вберегти її від захворювання. Першою ознакою зараження сказом вважається різке агресивна поведінка кішки. Вона може кидатися по квартирі, несподівано нападати на людину та інших тварин. Пізніше починається агонія, йде піна з рота, розвивається параліч. У разі діагностування сказу кішку необхідно приспати.
4
Шкірні захворювання часто вражають кішок, які мають доступ до прогулянок по вулицях. Такі тварини схильні до зараження зовнішніми паразитами - блохами, кліщами. Зараження відбувається у весняно-літній період. Ви можете помітити, що кішка стала частіше свербіти в області спини і потилиці. При розчісуванні можна виявити чорні крупинки блошиного посліду. А на шкірі можуть залишатися невеликі червоні цятки від укусів. Хвору кішку обов'язково помийте зі спеціальним шампунем проти паразитів. Через 5-7 днів після купання, обробіть шерсть кішки інсектоакарицидними краплями і одягніть протиблошині нашийник. Якщо кішку мучить кліщ, вона розчісує і намагається кусати одне певне місце на шкірі. Або часто чеше вухо і смикає ім. Схема видалення кліща у кішки аналогічна видаленню кліща з тіла людини. Але на тваринному це зробити складніше, тому відвезіть кішку до ветеринара.